Президент Володимир Зеленський під час зустрічі в Києві з американським сенатором-республіканцем Робертом Портманом говорив про потребу української армії в новому озброєнні.

Про це Портман розповів під час виступу в Сенаті, який транслював телеканал C-SPAN.

За його словами, Зеленський говорив про потребу української армії в нових системах озброєння, а також про російську пропаганду вздовж східного кордону України та шляхи протидії їй.

Сенатор зазначив, що зустріч з президентом України була продуктивною.

«Ми розмовляли близько години і обговорили широкий спектр тем», — сказав Портман.

Республіканець також розповів про свою бесіду з новопризначеним начальником Генштабу Збройних сил України Русланом Хомчаком.

«У нас була відкрита і ґрунтовна розмова про те, чим Сполучені Штати можуть допомогти. Я вже почав обговорювати зі своїми колегами в комітеті у справах збройних сил і адміністрацією (президента США Дональда — ред.) Трампа ці подробиці і деякі прохання, з якими він звернувся», — розповів Портман.

Зазначимо, що зустріч Зеленського з Портманом відбулася ще 30 травня. Тоді президент України розповів американському сенатору про «дві війни» — з Росією і корупцією. Однак у повідомленні Адміністрації президента про цю зустріч прохання Зеленського про нове озброєння не згадується.

Нагадаємо, в травні Сенат США запропонував збільшити допомогу Україні в оборонній сфері до $300 мільйонів.

А в 2019 році США виділили 250 мільйонів доларів допомоги Україні в оборонній сфері.

Поділитись: