Зеленський схвалив рішення РНБО, яке передбачає повернення ув'язнення за брехню в деклараціях
Президент України Володимир Зеленський схвалив рішення Ради нацбезпеки і оборони, що передбачає повернення ув'язнення за брехню в деклараціях.
Про це повідомила пресслужба Офісу президента.
РНБО розробила відповідний законопроєкт і рекомендувала главі держави подати його на розгляд до Верховної Ради як невідкладний.
Документ передбачає запровадження покарання у вигляді ув'язнення за недостовірне декларування або неподання декларації. У нинішній редакції закону такого немає.
Так, документ передбачає, що якщо у декларації збрехали на понад 2000 прожиткових мінімумів (наразі це майже 7,8 млн грн), то пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 68 тисяч грн до 85 тисяч грн), або громадських робіт (від 150 до 240 годин), або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
Також за умисне неподання декларації пропонують карати штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів (від 42,5 тисяч грн до 51 тисяч грн), або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
Навіщо це?
Хоч і Рада відновила відповідальність за брехню в деклараціях, яку скасував Конституційний суд, новий закон не передбачає ув'язнення за таке порушення. Раніше така форма покарання була.
У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявляли про ухвалений закон, що він створює «санаторні умови» для посадовців, які подали недостовірну інформацію. Адже не передбачає ув'язнення, а лише обмеження волі. Тобто у разі доведення вини посадовець перебуватиме у виправному центрі.
«Де він зможе вільно користуватися засобами зв’язку (телефоном, інтернетом) та залишати центр за дозволом його керівництва. Також через 6 місяців може бути розглянута можливість щодо взяття цієї особи на реєстрацію — їй більше не потрібно буде перебувати в центрі, а лише час від часу приходити до нього», — наголошують у НАЗК.
- Поділитися: