Президент Володимир Зеленський заявив, що школи в Україні технічно не готові до дистанційного навчання, тому він сподівається, що з 1 вересня діти підуть до шкіл.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки на Волинь.

За словами президента, для дистанційного навчання потрібен зв'язок 3G і 4G по всій країні.

«Я вважаю, що технічно ми ще не готові. Для дистанційного навчання треба, щоб у нас 3G і 4G по всій країні були», — сказав Зеленський.

Він додав, що за планом Міністерства цифрової трансформації з 1 липня почали покращувати зв'язок у Закарпатській області і згодом планується поліпшити зв'язок у всіх областях.

«Я не знаю, наскільки ми готові до дистанційного навчання. Ви бачили, як ми запроваджували школу онлайн по телевізору. Це була наша ідея, бо зараз у всіх куточках Україні немає хорошого інтернету», — зазначив гарант.

Зеленський сказав, що коронавірус контролювати дуже складно, тому держава не може точно планувати дистанційне навчання чи навчання у школах з 1 вересня, але згодом додав:

«Готові (до відкриття шкіл з вересня — ред.), віримо, що не буде хвилі, і діти зможуть навчатися в нормальній соціальній сфері».

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки розробляє варіант змішаної форми навчання з 1 вересня: частково онлайн та частково офлайн.

У червні тодішня виконувачка обов'язків міністра освіти Любомира Мандзій заявила, що у Кабміні ще немає рішення, чи підуть учні до школи 1 вересня, чи залишаться на дистанційному навчанні.

З початком карантину в Україні у березні школи перейшли на дистанційне навчання. Водночас у МОН заявили, що близько 3% закладів освіти не мають підключення до інтернету.

Поділитись: