Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, яким планують удосконалити державну політику розвитку спиртової галузі України.

Про це йдеться в указі №925/2019 на сайті президента.

Зазначається, що указ набирає чинності з дня опублікування. Контроль за виконанням цього рішення поклали на секретаря РНБО Олексія Данілова.

Іншим указом глава держави створив міжвідомчу робочу групу, яка має підготувати пропозиції, як удосконалити державну політику розвитку спиртової галузі.

Очільником групи призначили заступника голови Офісу президента Андрія Смирнова.

«Голові міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо удосконалення державної політики розвитку спиртової галузі України у двотижневий строк подати пропозиції щодо персонального складу міжвідомчої робочої групи», — йдеться в указі.

Зазначимо, що уряд вирішив реформувати спиртову галузь. З цією метою Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про скасування державної монополії на виробництво спирту. Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Разом з цим уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

3 грудня 2019-го Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, яким скасували державну монополію на виробництво спирту.

Поділитись: