Володимир Зеленський представляє Анну Коваленко — нову голаву Чернігівської ОДА
Фото:

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський призначив Анну Коваленко головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Це поки єдина жінка, яка очолює область в Україні.

Зеленський представив її під час візиту на Чернігівщину.

Що відомо про Коваленко?

Анна Коваленко народилася 5 травня 1991 року в місті Буча Київської області. Здобула ступінь магістра театрознавства у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення, нині — аспірантка Національної академії державного управління при президенті України (спеціальність — Публічне управління).

Анна Коваленко
Фото:

Facebook/Анна Коваленко

У 2013−2014 роках Коваленко брала активну участь у Євромайдані. У січні 2014 року вона організувала та очолила 39-ту жіночу сотню Самооборони Майдану, а зараз очолює громадську організацію «Жіноча сотня». За результатами парламентських виборів у 2019-му пройшла до Верховної Ради за списком партії «Слуга Народу» (номер 35). Увійшла в Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

З вересня 2019 року працювала заступницею голови Офісу президента України, потім — заступницею міністра розвитку громад і територій.

А що з попередником? 

Андрія Прокопенка звільнили з посади голови Чернігівської обладміністрації за поданою ним заявою. Він пояснював, що подав у відставку, аби «не поглиблювати конфлікт» з владною партією «Слуга Народу». Прокопенко скаржився, що йому не дають формувати список кандидатів у депутати обласної ради від «Слуги».

Андрій Прокопенко — киянин, 37-річний політтехнолог, депутат Чернігівської обласної ради 7-го скликання, був обраний депутатом від партії «Наш край», кандидат філософських наук. У Чернігівській облраді очолював комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури.

Поділитись: