Президент України Володимир Зеленський прийшов на друге засідання Верховної Ради 9-го скликання та закликав депутатів проголосувати за зняття недоторканності.

«Українські депутати винайшли вічний двигун політичного життя. Працює дуже просто. Спочатку кандидати в депутати обіцяють зняти недоторканність, потім провалюють голосування, потім народ забуває. На наступних виборах кандидатам знову є що обіцяти. Цьому гаджету час відправитися на звалище історії. Я звертаюся до всіх депутатів. Просто зробіть те, що ви обіцяли», — зазначив Зеленський.

У першому читанні відповідний законопроєкт ухвалили на першій сесії нового парламенту в ніч на 30 серпня.

Для остаточного ухвалення законопроєкту потрібно щонайменше 300 голосів, в іншому випадку такий проєкт закону можна буде запропонувати через рік.

Законопроєкт передбачає внесення змін до ст. 80 Конституції України. Зокрема, скасовується норма, згідно з якою народні депутати не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради.

Інша норма статті, згідно з якою народні депутати не будуть юридично відповідати за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах (за винятком відповідальності за образу чи наклеп), продовжить діяти.

Зміни мають набути чинності з 1 січня 2020 року.

Поділитись: