Президент України Володимир Зеленський має намір запропонувати новий формат переговорів щодо анексованого Росією Криму.

Про це він заявив в інтерв'ю іноземним журналістам, зокрема польському виданню Gazeta Wyborcza.

Зеленський вважає, що США можуть допомогти Києву в поверненні Криму, тому хоче залучити їх до переговорів.

«Думаю, що в справі з Кримом могли б допомогти США. Міг би бути такий формат переговорів: Україна, Росія, США», — сказав український лідер.

Він додав що буде підіймати це питання на саміті нормандської четвірки.

«Я запитаю на саміті, чи можемо ми говорити про Крим в цьому колі. Якщо ні, то мені б хотілося, щоб ми погодили ще якийсь формат. Ця наша територія, і я б хотів, щоб вона до нас повернулася», — заявив Зеленський.

Раніше глава держави відзначав необхідність відновити переговори щодо деокупації Криму в «нормандському форматі». Він додав, що на сьогоднішні не існує формату, де б обговорювали звільнення півострова.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: