У Європейському союзі 17 лютого заявили, що виділять на відновлення Албанії після землетрусу, що стався 26 листопада 2019 року, 100 млн євро.

Про виділення допомоги повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, пише DPA.

Цю суму виділять додатково після надзвичайного пакета в 15 млн євро, який Євросоюз вже затвердив для проведення пріоритетного ремонту у грудні.

Зазначається, що Албанія оцінила збитки від землетрусу у 985 мільйонів євро.

В Єврокомісії також рекомендують Албанії покращити будівельні норми, оскільки багато будівель, які зруйнувала стихія, були збудовані з порушенням норм безпеки.

Нагадаємо, землетрус магнітудою 6,4 стався в ніч на 26 листопада в Адріатичному морі за 30 кілометрів від міста Тирана. Він зруйнував будинки в частині населених пунктів. Внаслідок землетрусу загинули 50 людей, ще близько 2 тисяч дістали травми.

За словами очевидців, підземні поштовхи були відчутні вздовж усього узбережжя Албанії, а також у Чорногорії, Греції та південній частині Сербії. Влада назвала землетрус найпотужнішим в країні за останні 30 років.

Рятувальні групи прибули на допомогу з понад десятка країн світу, зокрема з Франції, Італії, Греції, Румунії, Туреччини, Сербії та США.

У січні 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання Албанії гуманітарної допомоги. Вона має посприяти подоланню наслідків землетрусу.

Поділитись: