Приблизно з кінця 2019 року сімейні лікарі зможуть отримувати та фіксувати згоду пацієнта на посмертне донорство — відповідні зміни схвалив уряд 28 лютого. Про це Громадському повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Серед схвалених урядом змін також обов'язкове використання Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) з 1 січня 2020 року. У МОЗ Громадському розповіли, що тестувати систему, а відповідно й наповнювати, почнуть ще у квітні 2019. До старту системи документація про трансплантацію буде в паперовому вигляді.

Щодо отримання згоди на посмертне донорство з боку сімейних лікарів у міністерстві зазначили, що така процедура почне працювати вже «найближчим часом». У МОЗ сподіваються, що її втілять до кінця 2019 року.

Також уряд розширив перелік «близьких родичів», які можуть бути родинними донорами — тепер ними можуть бути двоюрідні брати, сестри, дядьки, тітки та племінники. А донорами кісткового мозку також можуть бути повнорідні брати та сестри віком до 18 років. 

Уряд схвалив ще й технічні зміни щодо розмежування функцій оплати та організації трансплантації. Фінансовим оператором для оплати послуг трансплантації стала Національна служба здоров'я — вона оплачуватиме послуги з 1 січня 2020 року. Усі інші функції щодо трансплантації поклали на окремий Уповноважений орган з питань трансплантації.

«Розбіжності у трактуванні нормативних актів, що регулюють трансплантацію в Україні, які деякі лікарі вважали перепоною для здійснення трансплантації — усунено», — зазначили в МОЗ.

29 жовтня Міністерство охорони здоров'я оголосило тендер зі створення єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

20 червня президент України Петро Порошенко підписав закон про трансплантацію органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працюватиме трансплантація в Україні

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile