Вперше в історії країни жінки змогли відвідати футбольний матч.

Вперше в історії країни жінки змогли відвідати футбольний матч.

Це стало можливим завдяки скасуванню такої заборони — дозвіл почав діяти з початку 2018 року. Його ініціював кронпринц Мухаммад бін Салман.

Жінки відвідали матч між командами Аль-Ахлі та Аль-Батен, що відбувся у місті Джидда в п’ятницю 12 січня. Їх впускали на стадіон через окремі входи, призначені для жінок та відвідувачів із сім’ями.

Багато жінок вперше на стадіоні змогли подивитися футбольний матч Фото: STR/EPA

На трибунах для жінок також виділили окремі місця.

Попри ряд обмежень, відвідувачки футбольного матчу залишились у захваті. Ламія Халед Нассер так прокоментувала AFP свої відчуття:

«Ця подія свідчить про те, що ми йдемо до процвітаючого майбутнього. Я дуже пишаюся тим, що стала свідком цієї знакової зміни».

Раніше кронпринц Мухаммад бін Салман ініціював й інші зміни, що розширювали права жінок у країні. Зокрема, їм дозволили отримувати водійські посвідчення та сідати за кермо. До цього Саудівська Аравія була єдиною країною в світі із такою забороною — обмеження діяли з 1957 року.

Утім, у країні жінки досі можуть робити багато речей лише з дозволу чоловіків. Зокрема, подавати заявку на отримання паспорта, подорожувати за кордон, відкривати рахунок у банку та інше. Крім цього, жінки зобов’язані носити хустки і одяг, що закриває тіло з голови до ніг, також їм заборонено брати участь у виборах.

Згідно з планом кронпринца, до 2030 року в країні планується пом’якшення деяких законів і розвиток економіки поза традиційними для країни уявленнями.

Нещодавно Саудівська Аравія дозволила жінкам від 25 років в’їжджати без супроводу чоловіків.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile