Французька комуна Ферне Вольтер уклала угоду, яка дозволить отримувати гарячу воду для опалення будинків з Великого адронного колайдера.

Про це повідомляється на сайті Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН).

Комуна Ферне Вольтер розташована на кордоні зі Швейцарією, поруч з ЦЕРН і Великим адронним колайдером.

Прискорювач часток споживає близько 150 мегават електричної потужності, велика частина цієї енергії використовується для охолодження обладнання.

Згідно з угодою комуни та ЦЕРН, частина гарячої води із системи охолодження з 2022 року буде надходити по двокілометровій трубі до нових будинків, які ще будують.

Основну частину енергії будинки в комуні Ферне Вольтер отримуватимуть від геотермальних джерел. Крім цього, тепло від промислових будівель, систем кондиціонування та сонячних панелей збиратимуть і направлятимуть до підземної мережі трубопроводів з водою. За необхідності цю воду використають для опалення будинків.

Саме до цієї мережі трубопроводів під’єднають Великий адронний колайдер, звідки також надходитиме гаряча вода. Внесок прискорювача часток дозволить близько 8 тисячам майбутніх мешканців поселення зменшити викиди вуглекислого газу від використання викопного палива.

Великий адронний колайдер — найбільший у світі прискорювач часток, розташований на франко-швейцарському кордоні в Женеві. Всередині кільцеподібного тунелю прокладена труба, в якій протони розганяють до швидкостей, наближених до швидкості світла. Вчені досліджують зіткнення частинок на високих енергіях, в яких народжується безліч «осколків» — нових частинок.

Раніше стало відомо, що ЦЕРН відмовиться від програмного забезпечення Microsoft.

Поділитись: