Для більшості мешканців Новогродівки понад три тижні воду підвозять машинами
Фото:

Фото надане місцевим мешканцем Олександром Сапчуком

2 квітня комунальному підприємству «Вода Донбасу» припинили постачати електроенергію, внаслідок чого 10 тисяч мешканців смт Новгородське, що біля Торецька Донецької області, вже понад три тижні живуть без централізованого водопостачання.

ОНОВЛЕНО: Як повідомили Громадському в «ДТЕК», вони не приймають рішення щодо постачання води до Торецька, а лише виконують технічну функцію і «роль тумблера». За постачання ж відповідає державна компанія Укрінтеренерго.

«2 квітня ми отримали телефонограму від «Води Донбасу» про те, що через борги підприємства станції четвертого підйому — тій, яка качає воду на наше селище — відключили енергопостачання», — розповіла Громадському секретар Новгородської селищної ради Тетяна Красько.

За її словами, саме Новгородську станцію КП «Вода Донбасу» відключила через технічні особливості, оскільки від підстанції живляться лише насоси водоканалу, а інші обʼєкти Новгородського отримують електрику від інших підстанцій.

Заборгованість КП складається з трьох частин: борги населення (у випадку з Новгородським це 1,7 млн грн), непогашена державою різниця у тарифах (ще 986 тис. грн) та борги непідконтрольної території.

«Минулого тижня через централізовану систему ми почали подавати воду зі свердловин. Одна з них приватна, а другу ми побудували у 2015 році за допомогою Управління верховного комісара ООН у справах біженців. Але люди отримують воду лише двічі на тиждень по 2-3 години. До того ж, так ми забезпечили водою лише частину селища, де сконцентровані більшість багатоповерхівок, а 59 вулиць з 80 не отримують воду взагалі, для них ми підвозимо її машинами», — розповіла Тетяна Красько.

Крім того, через відключення водоканалів, без води також залишились Щербинівка та Петрівка Торецької міської ради, Іванопілля, Катеринівка та частина Іллінівської обʼєднаної територіальної громади Костянтинівському районі Донецької області.

Нагадаємо, 1 квітня стало відомо про розпорядження щодо відключення «Води Донбасу» від електропостачання.

Відключення електроенергії відбувається у зв’язку з проведеною в Україні реформою енергоринку. Так, обленерго з 1 січня 2019 року розділили на постачальників та виробників енергії, а промислові компанії зобов’язали укласти контракти на купівлю електроенергії з новими виробниками. Низка водоканалів, зокрема «Вода Донбасу» нових постачальників знайти не змогли, через що їх перевели на «постачальника електроенергії останньої надії» терміном на 90 днів. Наприкінці березня цей термін сплив.

За даними держрегулятора у сферах енергетики та комунальних послуг, заборгованість КП «Вода Донбасу» за електроенергію станом на кінець 2018 року становила 2,4 мільярда гривень. А за три місяці 2019 го зросла ще на 200 мільйонів гривень.Однією з причин такої значної заборгованості є те, що більшість споживачів підприємства проживають на непідконтрольній частині Донбасу.

Поділитись: