Жительку Чернігівщини знайшли вбитою у власному будинку. Вона повідомляла про домашнє насильство

Жителька Чернігівської области звернулася до Офісу омбудсмена України та правоохоронців щодо домашнього насильства. Невдовзі жінку знайшли вбитою у власному будинку.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Жінка повідомляла, що її кривдник є громадянином росії та має прострочену посвідку на тимчасове проживання на території України.

Від обласної влади Чернігівщини Лубінець дізнався, що постраждала під час спілкування з поліціянтами нібито відмовлялась писати заяву на кривдника.

Там зазначили, що буцімто заявниці рекомендували звернутися до правоохоронних органів і суду, щоб притягнути чоловіка до відповідальності та застосувати до нього спеціальні заходи з протидії домашньому насильству.

Також жінці рекомендували звернутися до «Центру надання соціальних послуг» Понорницької селищної ради для отримання безплатних послуг — психологічної, інформаційної та юридичної допомоги.

Водночас Новгород-Сіверська окружна прокуратура Чернігівської області каже, що стосовно підозрюваного склали два адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також були внесені два термінові заборонні приписи, які він порушував.

Поміж іншим, 15 липня зареєстрували кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України. Омбудсмен зазначив, що підозрюваного в цій справі вже затримали.

«З огляду на цю ситуацію залишається відкритим питання налагодження механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема в Чернігівській області», — додав він

Омбудсмен зазначив, що бере під особистий контроль притягнення до відповідальності «всіх винних у смерті жінки від рук домашнього тирана».

Куди звертатись у разі домашнього насильства?

  • 102 ― Національна поліція України;
  • 15 47 ― урядова «гаряча лінія» для постраждалих від домашнього насильства;
  • сайт державної «гарячої лінії» 15-47;
  • 116 123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;
  • 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча «гаряча лінія»;
  • мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
  • денні центри UNFPA;
  • @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.

На сайті «Розірви коло» ви знайдете інформацію, як розпізнати насильство та захистити себе.

В Україні діють 304 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також 10 денних центрів для перебування постраждалих від насильства.