Приміщення «Житнього ринку» у Києві планують закрити на комплексний ремонт. За словами генерального директора комунального підприємства Вадима Фіоктістова, це дозволить кристуватися ним ще 40-50 років.

Імовірно, комплексний ремонт почнуть у 2020 році, а закінчать його в 2022.

«Житній ринок – це не лише найстаріший ринок Києва, а й, як зазначено у літописах, один із найстаріших ринків Київської Русі. Але зараз стан будівлі дуже плачевний, тому вона потребує реконструкції. Імовірно, вона почнеться в 2020 році і вже у 2022-му Поділ отримає оновлений торговий комплекс», — сказав Фіоктістов виданню The Village.

За його словами, це дозволить користуватися приміщенням ще щонайменше 40 років.

«Ми плануємо, що реконструкція дозволить користуватися приміщенням ще 40-50 років, аби ринок прожив 100-110 років, які йому заклали проектувальники», — сказав Фіоктістов.

Він зазначив, що реконструкція не змінить зовнішнього вигляду ринку й він залишить свій «самобутній стиль радянського ультрамодернізму».

На час реконструкції ринок не зможе працювати.

Станом на початок листопада адміністрація ринку готує документацію для необхідної реконструкції. Невирішеним також є питання з фінансуванням робіт.

«Після визначення вартості ремонту це будуть вирішувати депутати міської ради. Або бюджет міста Києва профінансує її самостійно, і будівля залишиться у повній господарській власності, або вирішать, що це занадто велике фінансове навантаження і є потреба оголосити інвестиційний конкурс», — сказав Фіоктістов.

У червні 2017 адміністрація комунального підприємства «Житній ринок» розпочала частковий ремонт будівлі, тоді його не закривали.

Поділитись: