Британські вчені з Університету Ексетера виявили, що життя біля моря покращує психічне здоров'я, допомагає в боротьбі з тривожністю, депресією, а також робить людей щасливішими.

Приблизно кожен 6 дорослий у Британії страждає від психічних розладів, вони частіше проявляються у людей з низькими доходами, пише MSN

Для дослідження науковці використовували дані з опитування про здоров'я у Великій Британії та порівнювали відповіді про стан здоров'я людей у залежності від наближеності до узбережжя.

Згідно з результатами, ті, хто живе менш ніж в кілометрі від моря, на 22% рідше страждають від психічних розладів за тих, хто живе за 50 і більше кілометрів від узбережжя. Це стосується людей як із високим, так і з низьким доходом

«Наше дослідження вперше показує те, що люди з бідніших сімей, які живуть поряд із морем, відчувають менше порушень психічного здоров'я», — сказав керівник дослідженням доктор Джо Гарретт.

Він додав, що саме море може зменшити різницю в психічному здоров'ї людей з високим і низьким доходом, якщо у них буде однаковий доступ до узбережжя.

Поділитись: