Жоден інвестор не погодився брати участь у оголошеному Росією конкурсі щодо будівництва електростанції для окупованого Криму.

За інформацією Reuters, електростанцію планували збудувати у Краснодарському краї для постачання електроенергії, в тому числі, для Криму. Дедлайн конкурсу було втсановлено на 1 липня, проте жоден інвестор так і не подав заявки на участь у конкурсі.

Влада Росії змушена була визнати конкурс таким, що не відбувся, проте причин відсутності інвесторів офіційно так і не озвучила.

Даний конкурс мав би визначити інвестора для будівництва до кінця 2018 року електростанції на Таманському півострові. Станція мала би потужність в 450 мегават — цього вистачає для покриття дефіциту південно-західного району Краснодарського краю в Росії та для постачання світла в окупований Крим.

Проектом цікавилися кілька іноземних інвесторів, зокрема, підконтрольна німецькому концерну E.ON Russia (зараз «Юніпро»), Enel Russia і російський «Фортум», що належить фінському концерну Fortum. Також цікавилися держенергохолдинг «Інтеррао», генеруюча компанія Татарстану, що входить в держкорпорацію «Ростех», інжинірингова «Технопромекспорт» і неназваний чиновниками китайський інвестор.

За даними Reuters, інвестори не захотіли співпрацювати через дуже стислі терміни реалізації проекту та можливі санкції через будівництво, яке має стосунок до анексованої території.

Зараз основні потреби окупованого Криму в електроенергії забезпечує Росія з території Краснодарського краю, який також є енергодефіцитним.

Поділитись: