Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що жодних обмежень для роботи журналістів у кулуарах ради не буде. Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що жодних обмежень для роботи журналістів у кулуарах ради не буде. Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Таким чином Парубій підтримав позицію Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики та не підтримав звернення Регламентного комітету, який просив обмежити присутність журналістів у кулуарах парламенту.

«Жодного обмеження доступу українських журналістів до кулуарів українського парламенту – не буде! Це моя позиція і я хочу, щоб ви з цього приводу зняли (припинили—ред.) будь-які дискусії», — заявив спікер.

Також для журналістів хочуть створити окремий прес-центр на третьому поверсі Ради, аби покращити умови для роботи. Про це заявила голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

«Ми будемо рекомендувати апарату ВРУ створити прес-центр на третьому поверсі, який буде сучасним, дозволить покращити умови для роботи журналістів. Можливо, зробити закриті студії якіснішими, щоб ніхто не заважав (робити — ред.) включення у прямому ефірі», — сказала Сюмар.

Голова комітету пояснила, що навіть за умови створення прес-центру ніхто не заважатиме журналістам працювати в кулуарах та «спілкуватися з народними депутатими».

Вранці 11 липня комітет з питань свободи слова та інформаційної політики опублікував заяву, у якій він підтримує позицію журналістів та не погоджується із пропозицією регламентного комітету щодо заборони роботи журналістів у кулуарах Ради. Також у своїй заяві комітет підтримує регламентний комітет у питанні акредитації: її мають отримувати лише журналісти, «а не особи, які, спекулюючи на свободі слова, отримують акредитації для вирішення особистих питань».

Рішення комітету є рекомендаційним.

9 липня Комітет з питань регламенту та організації діяльності ВР розглянув звернення прес-служби Апарату ВРУ щодо обмеження доступу журналістів до кулуарів.

У своєму рішенні Комітет рекомендував створити окремий прес-центр для журналістів на третьому поверсі ВР, а також забирати акредитацію в журналістів, які порушують законодавство або «журналістську професійну етику».

На початку червня 2018-го керівниця прес-служби Апарату ВРУ Ірина Кармелюк надіслала лист до Комітету з питань регламенту та організації діяльності ВР з проханням встановити більш чіткі критерії, за якими можна позбавляти акредитації журналістів.

Причиною свого рішення Кармелюк назвала неприпустиму поведінку акредитованих журналісток Юлії Махмуді (газета «Громадський вісник») та Валерії Єгорової (газета «Flash on Time News»).

 

Поділитись: