Політика

Згоду на арешт суддів має надавати не політичний орган – Конституційний Суд

Політика/Згоду на арешт суддів має надавати не політичний орган – Конституційний Суд
Зберегти
Вигляд

У Конституційному Суді підтримують законопроект про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів і суддів, що передбачає зокрема зміну органу, який надає згоду на арешт суддів.

«Що стосується суддів – це нова (стаття – ред.) … статтею передбачається саме перенесення акценту, хто дає згоду на арешт суддів: з Верховної Ради, як політичного органу, до Вищої ради юстиції», – розповів Громадському суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук.

«В принципі, це позитивний крок, це і позиція Венеціанської комісії, і наша позиція», – зазначив він.

За словами Шевчука, наприкінці надавати згоду на арешт має не політичний орган, а орган який переважно складається із суддів.

Однак Конституційний Суд також зробив застереження про те, що новими нормами охоплюються не всі види арешту.

«Охоплюється тільки арешт по кримінально-процесуальному провадженню, але не охоплюється домашній арешт та адміністративний арешт. Ці види арешту також можуть потенційно впливати на незалежність судової системи, бо якщо це буде застосовано без згоди Вищої ради юстиції, то це буде впливати на прийняття рішень судовою системою», – підкреслив суддя.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав законопроект про зняття недоторканності з народних депутатів та суддів конституційним.

Пов`язані новини