Компаніям ЄС доведеться зіштовхнутися зі збитками у тому випадку, якщо Велика Британія вийде із союзу «жорстко», без угоди про вільну торгівлю. Сума складатиме майже 13 млрд фунтів стерлінгів на рік. Британські компанії втратять 5,2 млрд фунтів стерлінгів.

Таке дослідження підготував інститут Civitas, повідомляє The Times.

Цифри будуть використовуватися прихильниками «Brexit» аби аргументувати, що в інтересах ЄС надати Британії більш сприятливу угоду виходу. Британські урядовці вже наполягають на необхідності безмитного договору.

Фінансовий сектор зауважує, що деякі банки планують перемістити персонал до різдва, аби уникнути наслідків від «жорсткого» сценарію виходу Британії з ЄС.

Голова Британської спілки банкірів Ентоні Браун зауважив, що європейські політики старатимуться підняти торгові бар’єри для послаблення лондонського Сіті. Він прогнозує, що менші банки можуть почати переміщення протягом кількох тижнів, в той час як більші — лише наступного року.

В британському уряді обговорюють можливість зниження податку на прибуток на 10%, якщо не вдасться досягти угоди про вільну торгівлю, аби утримати компанії в країні. Колишній канцлер казначейства Джордж Осборн підтримує цю ідею.

«Зниження податку на прибутки це найпряміший шлях до підтримки бізнесу, великого і малого, а також для залучення зарубіжних інвестицій. Одразу після референдуму про вихід з ЄС я запропонував у майбутньому урізати 15%, оскільки це був би міцний сигнал про те, що Британія не закривається від світової економіки», — сказав він.

Як повідомила молодший міністр малого бізнесу, промисловості і підприємництва Анна Субрі, урізання податку на прибуток зашкодить бюджетній сфері. Вона вважає, що Британія має зберегти участь у вільному ринку з ЄС після виходу.

«Це рішення може нанести серйозний удар казначейству і йому доведеться вдатись до скорочень. Відповідь — це залишатися у єдиному ринку», — зазначила вона.

Згідно з дослідженням Civitas, Країни ЄС зустрінуться з більшими митними обмеженнями при експорті в Британію, аніж навпаки. Німецькі компанії зіткнуться зі збитками у 3,4 млрд фунтів стерлінгів, британські експортери — з 0,9 млрд, а французькі — з 1,4 млрд.

Поділитись: