ENRU

«Жриця страху» та «благословення Меркель»: найгарячіші моменти дебатів Ле Пен – Макрон

Data?1493912949
EPA/IAN LANGSDON

«Францією керуватиме жінка – або я, або Меркель» – такий уїдливий коментар зробила кандидатка в президенти Франції Марін Ле Пен, наполягаючи, що її опонент Емануель Макрон є прихильником Євросоюзу, а отже «під каблуком» у німецької канцлерки.

Гарячі дебати перед другим туром французьких виборів, зібрали 20-мільйонну аудиторію. Це – трохи менше половини французького електорату.

Пропонуємо вам найгарячіші моменти.  

Крайньоправа Ле Пен лякала виборців тероризмом, звинувачуючи суперника в небажанні боротися з ісламським фундаменталістом.

Тоді як центрист Макрон назвав її «верховною жрицею страху».

Все ж ключовим питанням для французів є різниця в підході до економічних і соціальних питань.

Ле Пен наполягає, що закриття кордонів і ізоляція врятують французів від дешевої робочої сили за кордоном, тоді як Макрон вважає такий шлях деструктивним.

Ле Пен: А ви ходили по  її (Ангели Меркель) – благословення? Ви не збираєтеся робити нічого без узгодження з Меркель.

Макрон: Звісно, мадам Ле Пен, я хочу, щоб Франція співпрацювала з Німеччиною.

Ле Пен: Щоб не сталося, Францією керуватиме жінка – це буду або я, або мадам Меркель.

Марін Ле Пен: З Макроном все ясно! Він кандидат неприборканої глобалізації, «уберизації» суспільства, браку безпеки, соціальної жорстокості,  війни всіх проти всіх, економічного грабунку народу великими компаніями, розчленування Франції фінансовими групами.

Макрон: Ой, яка ж надзвичайна ваша стратегія! Але передбачувана. І так вже десятиліття: нагородити брехні, пояснити, що в країні не так, і нічого не  запропонувати.

Ле Пен: Я пропоную, мсьє Макрон, щоб наші компанії  не переїжджали в країни, де працюють за копійки. А ви, пане Макроне, – за суспільство, де все продається і все можна купити

Макрон наполягає: Франція заслуговує кращого, аніж розбрат.

Ле Пен: Безпека і тероризм – от життєво важливі питання. Ви ж не хочете боротися з ісламським фундаменталізмом. Потрібно відновити наші національні кордони.

Макрон: Ви пропонуєте розкол і громадянську війну. Боротьба з тероризмом не має завести нас в пастку ненависті. Хто першим почав маніпулювати на страхах людей? Це ви! Хто залякує співгромадян? Це ви! Верховна жриця страху сидить переді мною.

Французи обиратимуть президента цієї неділі, 7 травня. Слідкуйте на Громадському.

Як повідомлялось, результати опитування свідчать про перемогу Макрона над Ле Пен у теледебатах

Підписуйтесь на наш канал в Telegram