Журнал Nature представив щорічний список з 10 людей зі всього світу, які у 2017 році зробили значний внесок у розвиток науки, технологій, відкриттів тощо.

Журнал Nature представив щорічний список з 10 людей зі всього світу, які у 2017 році зробили значний внесок або вплинули на розвиток науки, технологій, відкриттів тощо.

До списку увійшов, наприклад, Девід Лю з Гарвардського університету. Біолог Лю з колегами займається редагуванням геному. Те, що вони розробили, є новим для природи і, як зазначає видання, одного дня зможе врятувати життя. Методи генної модифікації на сьогодні не дозволяють редагувати порушення у клітинах, що не діляться, — таких як нейрони головного мозку. І це не підходить для поодиноких мутацій, з якими пов’язані більшість генетичних хвороб. І для їх виправлення Лю конструює штучні білки.

Ще однією людиною, яка стала однією з 10 «вагомих» у цьому році, — це Маріка Бранчезі з Наукового інституту в Гран-Сассо в Італії. Бранчезі працює всередині масштабного процесу складання теорій про побудову нейтронних зірок та синтез важких елементів у космосі. Маріка Бранчезі налагодила комунікацію між понад 3 тисячами науковців, які працюють у цій галузі. Вона також організувала оперативний обмін інформацією про помічені та потенціально цікаві речі.

12-річна дівчинка на ім’я Емілі Вайтхед з Філадельфії поборола лейкемію завдяки рішучості пройти експеримент. У США у 2017 році погодили новий метод онкотерапії генномодифікованими лімфоцитами. На практиці це означає, що Т-дімфоцити атакують клітини пухлини, що призводить до значного прогресу.

Емі з батьками, не зважаючи на негативні результати попередніх експериментів за цим методом, вирішили спробувати та взяли участь у клінічних дослідженнях. Як результат — дівчина повністю одужала. Тепер лікарі її презентують як доказ позитивних результатів інноваційного лікування.

У десятку також увійшли люди, що борються за гендерну рівність, вивчають квантовий зв’язок, ДНК, займаються питаннями ядерної безпеки, досліджують можливості передбачати землетруси та працюють над тим, аби новини та наука не були настільки тривожними та страшними.

Варто зазначити, що цього року є і «антигерой» —  це новий член адміністрації президента США Скотт Прюітт, який вирішив згорнути науку в Агентстві з охорони навколишнього середовища.

ДИВІТЬСЯ: Учені знайшли ген довголіття.

Поділитись: