Журналістка Громадського Наталка Гуменюк дала свідчення у Преображенському суді Москви щодо справи російського художника Пєтра Павлєнского. Його звинувачують у вандалізмі, повідомила Гуменюк.

Зокрема, Павлєнскому інкримінують підпал дверей будівлі ФСБ і створенні «палаючої барикади» на Малому Конюшенному мості у Санкт-Перетбурзі.

На питання судді, як Гуменюк розуміє подібні акції, журналістка відповіла: «як знак солідарності, коли режим розділяє людей».

 

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); 

«Це як свято свободи, як відстоювання своїх прав. Вона символічно передавала, що відбувалося на Майдані - наприклад, музика жерстяних банок. Це як подарунок петербуржцям, щоб вони подивилися, що це таке», — розповіла Гуменюк.

Журналістка сказала, що вважає такі акції проявом сучасного мистецтва і відстоюванням громадянської позиції.

Також читайте матеріал Громадського, як Павлєнский використовує суд над собою, щоб розповісти громадянам Росії про ідеї Майдану.

Нагадаємо, 9 листопада Павлєнский приїхав до центрального управління Федеральної служби безпеки на Луб'янці з каністрою бензину. За кілька секунд він облив бензином дерев'яні двері будівлі та підпалив їх.

А в лютому 2014 року Павлєнский створив подобу палаючої барикади на Малому Конюшенному мості у Санкт-Перетбурзі.

Нещодавно Павлєнскому перекваліфікували статтю — знищення або пошкодження об'єктів культурної спадщини.

Однак, він неодноразово просив перекваліфікувати пред'явлене йому обвинувачення на тероризм, оскільки саме за цією статтею (підпал приймальні «Єдиної Росії») засудили українського режисера Олега Сенцова.

5 квітня художник подав скаргу на свій арешт в Європейський суд із прав людини. Павлєнский назвав арешт необґрунтованим і вважає його надмірним тиском із боку держави.

Поділитись: