Політика

Журналіст описав публічну і закулісну боротьбу команди Януковича проти санкцій

Політика/Журналіст описав публічну і закулісну боротьбу команди Януковича проти санкцій
Зберегти
Вигляд

Журналіст Андрій Лавренюк в ефірі hromadske.tv розповів про судові процеси щодо зняття санкцій з соратників екс-президента України Віктора Януковича.

Лавренюк нагадав, що Віктор Янукович, його син Олександр півтора роки тому подали позови до Європейського суду із вимогами виключити його з чорного санкційного списку, в якому перебувають 17 українських колишніх високопосадовців.

«Такі процеси можуть тривати до чотирьох років. Після того, як сторони обмінялися своїми письмовими претензіями, розпочинаються публічні дибати. Вони є відкритими, їх можуть відвідувати громадськість, журналісти, але вони проводяться французькою мовою», - розповів журналіст.

Лавренюк підкреслив, що рішення, яке може ухвалити суд, потрібно шукати не в Європейському союзі, а в Україні, тому що комунікацію із радою ЄС і європейською службою зовнішньої діяльності веде Генеральна прокуратура, Міністерство юстиції, та МЗС.

«Наскільки Генпрокуратура просунулась у розслідуванні цих справ, наскільки вони поінформували європейську сторону про наявність доказів, про порушення відповідних кримінальних проваджень, настільки європейська сторона може сприйняти ці аргументи і суд відповідно», - розповів він.

Журналіст також нагадав про лист голови ГПУ Віталія Яреми на ім’я верховного представника Європейського союзу із питань закордонних справ Федеріки Могеріні про відсутність претензій до деяких осіб у санкційному списку.

Санкції щодо 16 осіб продовжені до 6 березня 2016 року, проте відносно нардепа Сергія Клюєва санкції будуть діяти до 6 жовтня 2015.

«Станом на минулий тиждень посли країн ЄС ще не розглядали питання що до санкцій відносно Клюєва, хоча там працює велике лоббі, щоб їх скасувати або призупинити», - сказав Лавренюк.

Водночас журналіст підкреслив, що до двох років триває розгляд справи стосовно зняття санкцій, і ще два роки розглядається апеляція відносно прийнятого рішення.

hromadske.tv

Пов`язані новини