Напередодні стало відомо, що на фермі біля села Райнерволд у Нідерландах чоловік і шестеро дітей жили в закритому помешканні в очікуванні «кінця світу». Чоловіка затримала поліція.

Затриманого 58-річного чоловіка прокуратура Нідерландів підозрює у незаконному позбавленні волі та завданні шкоди здоров’ю.

Цей чоловік працював різноробом у Райнерволді та орендував ферму. Як передає Meduza з посиланням на низку нідерландських видань, затриманого звуть Йозеф Б., він уродженець Австрії.

Сусіди розповіли, що Йозеф кожного дня приходив на ферму, але ніхто не знав, що на фермі ще є люди. Власниця ферми також заявила, що не знала про інших мешканців, й додала, що австрієць завжди вчасно сплачував орендну плату.

Виявилось, що шістьох дітей віком від 18 до 25 років утримували в очікуванні «кінця світу» в закритому приміщенні, а не в підвалі, як повідомлялось спочатку.

У поліції розповіли, що жоден з жителів ферми не зареєстрований у муніципальному реєстрі населення. Самі мешканці будинку стверджують, що вони є членами однієї родини і живуть зачиненими на фермі з 2010 року.

Водночас правоохоронці поки не можуть підтвердити, що ці люди є родичами, а також поки невідомо, у яких відносинах вони перебувають з Йозефом Б.

Про цю родину поліція дізналась завдяки старшому брату, який зміг втекти (або мав можливість вийти) і попросив про допомогу у власника місцевого паба. Місцеві медіа повідомляють, що правоохоронці не змогли з ним поговорити, бо невідомо, де він зараз перебуває.

Журналісти припускають, що цей 25-річний хлопець — Ян Зон ван Дорстен, який попри життя у зачиненому приміщенні, останніми місяцями був користувачем соцмережей. Свій профіль у Facebook він зареєстрував ще 9 років тому, але перестав користуватися ним.

У червні 2019-го ван Дорстен почав публікувати посилання на заходи, організовані екоактивістами. Ще раніше, у травні, він почав користуватися Twitter. Також у нього є профіль в Instagram та LinkedIn.

Один з жителів Райнерволда, Джеффрі Шепер розповів, що декілька разів спілкувався з ван Дорстеном біля паба. Одного разу Шепер та його друзі запросили цього чоловіка випити з ними, їм ван Дорстен розповів, що не може повернутися додому через «складну сімейну ситуацію».

13 жовтня він прийшов до паба і сказав власнику, що йому потрібна робота та новий одяг. Тоді ж він і розповів про родину на фермі та очікування на «кінець світу».

Нідерландські журналісти дізналися, що Ян Зон ван Дорстен народився у січні 1994 року у місті Хасселт на сході країни. Одна з місцевих мешканок розповіла, що Йозеф Б. жив у сусідньому з ван Дорстеном будинку.

У травні 2005 року родина Дорстена переїхала у сусіднє місто Звартслейс. Поліція влаштувала там обшуки за двома адресами, зокрема у колишньому магазині іграшок, який належав родині. У 2010 році ван Дорстен та його родичі переїхали до Райнерволда.

З профілю ван Дорстена у LinkedIn журналісти дізналися, що мати цієї родини померла у 2004 році. Сам хлопець не ходив до школи й отримав освіту вдома. У соцмережах він називав себе любителем природи і закликав «відновлювати Землю».

Також Дорстен стверджував, що має досвід роботи в маркетингу та веб-розробках, зокрема з червня 2019 року він працював над розробкою сайту для компанії Creconat, яка належить Йозефу Б. У підсумку сайт так і не запустили.

Також чоловік керував сторінкою у Facebook іншої компанії Йозефа Б. Крім цього, ван Дорстен повідомляв, що відкрив онлайн-магазин для продажу деревини.

Нагадаємо, про нідерландську родину, яка жила зачиненою в очікуванні «кінця світу», стало відомо 15 жовтня. Спочатку повідомлялось, що чоловік та п'ятеро дітей жили у підвалі.

На фермі поліцейські виявили велику ділянку для вирощування овочів та козу. Чоловік, якого правоохоронці виявили там, відмовився співпрацювати, тому його затримали.

Поділитись: