Світ

Журналістка про справу «Нового величия» у Росії: Усі переклали це на власних дітей

16 серпня, 2018 00:37
Світ/Журналістка про справу «Нового величия» у Росії: Усі переклали це на власних дітей
Зберегти
Вигляд
Справа «Нового величия» у Росії, фігурантами якої є 18-річна та 19-річна дівчата, має дуже важливе значення для сучасної Росії, оскільки «правоохоронці замахнулись на дітей».

Справа «Нового величия» у Росії, фігурантами якої є 18-річна та 19-річна дівчата, має дуже важливе значення для сучасної Росії, оскільки «правоохоронці замахнулись на дітей».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила журналістка «Новой газеты» Олена Рачьова.

«Такий резонанс з одного боку, тому що за матеріалами справи очевидно, що не було змови, не було злочину ... а з іншого боку саме видовище дитини, яка помирає у СІЗО — зовсім нестерпне. І ось ті люди, які були поза політикою, ніколи не цікавилися судами, дуже реагують на це, тому що дуже легко поставити свою дитину на це місце», — сказала Рачьова.

«Все дуже особистісно, і всі це взяли і переклали на власних дітей. Це дуже знакова справа для сучасної Росія, тому що тут роблять замах на найдорожче — на дітей, на людей, які максимально беззахисні», — додала журналістка.

Нагадаємо, ввечері у середу, 15 серпня, у містах Росії, зокрема у У Москві та Санкт-Петербурзі, пройшли «Марші матерів» з вимогою звільнити з-під варти наймолодших фігуранток справи «Нового величия» — 19-річну Марію Дубовик та 18-річну Анну Павлікову. Їх звинувачують у спробі повалення конституційного ладу.

Попри те, що акцію не погодила влада Москви, поліція нікого не затримувала і тільки супроводжувала учасників.

Зазначимо, у Росії у 2017 році арештували 10 людей у справі про створення екстремістського співтовариства «Новое величие».

Наймолодші затримані — 19-річна студентка ветеринарної академії імені Скрябіна Марія Дубовик та її подруга, на той час 17-річна Анна Павликова. Від 16 березня 2018 року їх утримують у СІЗО.

Слідство вважає, що вони хотіли скинути конституційний лад країни.

У Павликової і Дубовик в СІЗО серйозно погіршилося здоров'я. Пом'якшити їм запобіжний захід закликали, зокрема, уповноважена з прав людиниРФ Тетяна Москалькова.

Пов`язані новини