Журналістка «Новой газеты» Єлєна Костюченко та кореспондентка видання «Такие дела» Діана Хачатрян на даний момент перебувають у безпеці і готуються до вильоту з Беслана до Москви.

Про це в коментарі Громадському розказав повідомив засновник видання «Такие дела» Дмітрій Алєшковскій.

«Було ухвалене рішення про евакуацію журналісток з Беслану, бо їм було небезпечно надалі там залишатись. Зараз вони у безпеці і чекають вильоту до Москви», – сказав він.

Алєшковскій також зауважив, що цей інцидет отримав широкий розголос в російських ЗМІ.

«Ніякої інформаційної блокади немає. Очевидно, що це не тема для федеральних каналів на кшталт НТП чи «Первого канала» – вони ніколи не опускаються до наших людських проблем. Але більшість ЗМІ про це пишуть», – розказав він.

Нагадаємо, 1 вересня в Беслані в акції протесту взяли участь Елла Кесаєва, Емма Бетрозова, Жанна Ціріхова, Світлана Маргієва і Емілія Бзарова. У чотирьох з п'яти жінок при захопленні заручників в школі загинули діти. Також деякі з них самі знаходилися в заручниках бойовиків.

П’ять жінок влаштували акцію протесту, одягнувши на панахиді футболки з написом «Путін – кат Беслана».

Їх було заарештовано, згодом матерів загиблих у теракті засудили до штрафів та громадських робіт

3 вересня у Беслані було скоєно напад на Еллу Кесаєву і Свєтлану Маргієву — матерів заручників у школі 1 вересня 2004 року, які в день жалобних заходів одягли футболки з написом «Путін — кат Беслана». 

Під час інциденту також постраждали журналістки Костюченко та Хачатрян, у них відібрали телефони і облили зеленкою.

Пізніше у Беслані було скоєно другий за день напад на журналістку «Новой газеты» Єлєну Костюченко та кореспондентку видання «Такие дела» Діану Хачатрян.

Поділитись: