УКРАЇНА

Журналісту Коцабі 7 червня оголосять запобіжний захід у справі про держзраду

2 червня, 2017 20:44
УКРАЇНА/Журналісту Коцабі 7 червня оголосять запобіжний захід у справі про держзраду
Зберегти
Вигляд
Стаття 199 ч. 1 про державну зраду не передбачає жодної міри запобіжного заходу, окрім утримання під вартою, тобто, в СІЗО.

7 червня Апеляційний суд Івано-Франківська розглядатиме рішення Вищого касаційного суду про скасування виправдального вироку блогеру та журналісту Руслану Коцабі. 

Як повідомив сам Коцаба Громадському, стаття про державну зраду, яка йому інкримінується, не передбачає жодної міри запобіжного заходу, окрім утримання в СІЗО.

«Мене зобов’язані будуть арештувати і в кайданках відправити в СЗІО, тому що моя стаття вважається особливо тяжким злочином, з ув’язненням від 12-ти років і вище», — зазначив він.

Коцаба пояснив, що рішення суду першої інстанції про ув’язнення до 3,5 років, не набуло чинності, оскільки Коцаба подав апеляційну скаргу.

«Апеляція мене повністю виправдала за відсутністю в моїх діях будь-якої державної зради, і факти держзради не були доведені прокурорами. Тепер, у зв’язку із тим, що я вчора перейшов зі статусу виправданого знову в статус обвинуваченого, Вищий суд передав це на обласний рівень, тобто на рівень Івано-Франківського апеляційного суду», — зазаначив він.

За його словами, Апеляційний суд на сьогодні не має суддівського кворуму.

«Більшість суддів пішли на пенсію чи звільнилися і через це не розглядається більшість справ. І троє суддів Апеляційного суду теж, які підтримали апеляцію, нажаль, звільнені з роботи», — зазначив він.

Коцаба додав, що 7-го травня, під час засідання суду, він та його захист вперше дізнаються, на яких підставах було скасовано виправдальну ухвалу Апеляції. 

Нагадаємо, Коцабу затримали 8 лютого 2015 року з підозрою в державній зраді і шпигунстві. Він активно виступав проти проведення мобілізації.

12 травня Івано-Франківський міський суд засудив журналіста і блогера Руслана Коцабу до 3 років і 6 місяців в'язниці.

Його визнали винним у перешкоджанні діяльності ЗСУ. При цьому суд визнав його невинним за обвинуваченням у державній зраді.

Неурядова організація Amnesty International вважає засудження Коцаби небезпечним прецедентом для України у питанні порушення свободи слова.

14 липня Апеляційний суд Івано-Франківської області виправдав Коцабу.

А 1 червня Вищий спеціалізований суд скасував виправдальний вирок блогеру та журналісту Руслану Коцабі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини