ENRU

Журналісти підписали спільну заяву проти дій СБУ щодо «Української правди»

14-го вересня до редакції «Української правди» прийшов співробітник СБУ, щоб вручити листа з вимогою вилучити статтю майже 9-місячної давнини.

При цьому він не уточнив деталей кримінального провадження, в рамках якого слідчих зацікавила стаття видання під назвою «Сучасну зброю для армії знову відклали «на завтра».

У матеріалі йшлося про те, що відповідальні за посилення обороноздатності посадовці не виконали у визначені терміни рішення РНБО щодо розробки та ухвалення Програми розвитку оборонно-промислового комплексу.

Також автор вказував на те, що на певному етапі розробки зазначеної Програми, відповідальні чиновники не перевіряли реалістичність внесених до документу даних. Зокрема, наводилися приклади завищеної вартості певних видів озброєння, які містилися у проекті Програми.

З огляду на зазначене, журналісти, що нижче підписалися, і Громадське в тому числі, розцінюють візит СБУ до редакції «Української правди» як чергову спробу змусити мовчати журналістів та ЗМІ, які пишуть на «незручн»і для влади теми.

Замість тиску на журналістів на догоду керівникам країни спільною заявою журналісти вимагають від СБУ виконання власних обов'язків, пов'язаних із захистом безпеки країни. А саме:

1. Розслідування діяльності чиновників, які систематично зривають терміни виконання рішень РНБО, що стосуються обороноздатності країни;

2. Розслідування фіктивних та корупційних закупок та виконаних робіт для потреб ЗСУ, про які йшлося у матеріалах ЗМІ;

3. Розслідування незаконного збагачення керівників ЗСУ Антитерористичного центру СБУ, військових прокурорів, які несли службу у зоні АТО;

4. Розслідування вбивств та приховування обставин загибелі військовослужбовців та цивільних у зоні АТО;

5. Розслідування розкрадання коштів під час виконання будівельних та ремонтних робіт у зоні проведення АТО.

У разі зацікавлення у виконанні прямих обов'язків журналісти українських ЗМІ готові надати зібрані відповідні матеріали.

Поки ж ми констатуємо, що за 26 років мало що змінилось у стосунках влади зі ЗМI. Ми вимушені визнати: тактики та інструменти тиску на журналістів залишаються відвертими та нахабними. І, на жаль, участь у цьому беруть представники спецслужби, які мали б бути взірцем для незалежної країни.

Підтримали заяву: «Українська правда», «Громадське ТБ», «Слідство Інфо», «Новое время», ATR, ZIK, «Громадське радіо», «Медійна ініціатива за права людини», проект журналістських розслідувань «Схеми», «РБК-Україна», «Восток-SOS», «Главком», «Історична правда», «Дзеркало тижня», «Телекритика», «Європейська правда», Інститут масової інформації, «Цензор.нет», «Українські новини», «Реаліст», а також незалежні журналісти.

Звернення відкрите для підпису іншими.

Нагадаємо, напередодні 17-ї річниці зникнення українського журналіста Георгія Гонгадзе, журналісти та громадські активісти закликали політиків припинити політичні спекуляції навколо справи Гонгадзе, Шеремета, та інших, пов’язаних із агресією проти журналістів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram