Життя

Журналісти з 16 країн вимагають відпустити викраденого з Грузії азербайджанського журналіста

15 червня, 2017 18:45
Життя/Журналісти з 16 країн вимагають відпустити викраденого з Грузії азербайджанського журналіста
Зберегти
Вигляд
Афгану Мухтарли викрали в Грузії 29 травня, насильно привезли до Азербайджану, і утримують у в'язниці.

Журналісти з 16 країн вимагають відпустити викраденого з Грузії азербайджанського журналіста Афгана Мухтарли.

Відповідне звернення є у розпорядженні Громадського.

Також представники ЗМІ, які ініціювали заяву щодо Мухтарли, провели флешмоб перед посольствами Азербайджану та Грузії у Ризі, де наразі навчаються.

Фото: Alfrēds Ulmanis/Fotal.lv

«Ми, журналісти з 16 країн, закликаємо владу Азербайджану негайно звільнити журналіста Афгана Мухтарли, якого викрали в Грузії 29 травня, насильно привезли до Азербайджану, і утримують у в'язниці», — йдеться у тексті звернення.

Фото: Mark Lee Hunter

На думку підписантів, єдина мета процесу проти Афгана Мухтарли — це спроба «змусити замовкнути журналіста, який розслідував корупцію в уряді Азербайджану».

«Ми засуджуємо посилення війни уряду Азербайджану проти критиків, одним із проявів якої було це викрадення», — додається у зверненні.  

Фото: Alfrēds Ulmanis/Fotal.lv

Влада Азербайджану звинувачує Мухтарли в незаконному перетині кордону після того, як журналіста насильно привезли до Азербайджану. У Грузії ж неефективно і неохоче розслідують це викрадення.

«Ми закликаємо міжнародне співтовариство втрутитися і підтримати Мухтарли. Для західних партнерів Азербайджану і Грузії буде ганьбою проігнорувати цю обурливу атаку на свободу слова», — додають журналісти.

Зазначимо, що звернення підписали журналісти з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Британії, Грузії, Киргизстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії, США, Таджикистану, України, Естонії та Франції.

Нагадаємо, Афган працює журналістом азербайджанського Meydan.TV, яке через тиск та переслідування змушене було виїхати з країни. Мухтарли вів розслідування, зокрема, бізнесу родини президента Азербайджану Алієва.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини