ENRU

Жителька Баку судитиметься з Формулою-1 через обмеження вільного пересування під час гонок

Мешканка Баку Тетяна Крючкіна подала заяву до суду проти організаторів Гран-прі Азербайджану в рамках Формули-1, звинувативши їх в обмеженні свободи пересування і порушення права громадян Азербайджану на відпочинок.

Як пише Jam-news, вона вважає загородження на центральних вулицях міста під час автогонок «самоуправством і грубим порушенням прав людини».

«Ми хотіли потрапити на бульвар, але не змогли. Нас зупинили співробітники поліції і волонтери і сказали, що вхід на бульвар закритий. Бульвар — громадський об'єкт, і ніхто не має права забороняти громадянам гуляти там», — сказала вона.

Видання зазначає, що у якості відповідачів виступають управління бульвару, компанія-організатор Формули-1 в Азербайджані, яку очолює син міністра спорту і молоді, і виконавча влада міста Баку.

«Не думаю, що в місцевих інстанціях нам вдасться домогтися успіху. Однак, звернувшись до суду, ми намагаємося створити прецедент, оскільки змагання будуть проходити ще три роки. Якщо місцеві суди винесуть рішення не на нашу користь, то ми звернемося до Європейського суду з прав людини», — зазначила юристка позивачки Саміра Агаєва.

Зазначимо, що Баку — одне з трьох міст світу, де етапи Формули-1 проходять не на спеціально побудованій трасі, а по центральних вулицях міста. Через відсутність додаткової території в місті також проводять гонки Монако і Сінгапур.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram