УКРАЇНА

Життя в анексованому Криму сьогодні: розповідь із Сімферополя

УКРАЇНА/Життя в анексованому Криму сьогодні: розповідь із Сімферополя
Зберегти
Вигляд

Як живе анексований півострів зараз, на фоні ескалації ситуації, що спостерігалася після обвинувачень ФСБ на адресу української розвідки в начебто підготовці терактів, гучних заяв Владіміра Путіна та затримань українських громадян на півострові?

Мешканець Сімферополя Леонiд Кузьмін, співорганізатор Українського культурного центра в Криму, розповів Громадському, що відбувається в Криму цими днями.

Леонiд Кузьмін/Фото зі сторінки Кузьміна у Facebook

«Інтернет був відсутній три дні в північній частині Криму»

Інтернет був відсутній три дні в північній частині Криму, де начебто відбувся певний інцидент за участю російських військових і представників ФСБ.

Три дні там інтернету не було. Мобільний зв'язок, за моїми даними, продовжував працювати.

Вчора [12 серпня - ред.] був відновлений інтернет на всій території північного Криму.

«Народное ополчение Крыма» по суті є державним підприємством»

Посилені поліцейські патрулі скасовані вже як кілька днів. Поліція вже ходить без бронежилетів, «Самооборона» - теж. Особливої ​​активності поліції в Сімферополі і на трасах вже немає.

«Самооборона» тепер офіційно називається «Народное ополчение Крыма» і є державним підприємством, по суті, яке фінансується з бюджету Криму.

Звичайно, таких божевільних, як були в лютому-березні 2014 року і протягом всього 2014 року, вже немає. Тобто всіх цих неадекватних людей, які люблять вживати якісь сильнодіючі препарати - їх звідти вигнали. 

З ними стало можна спілкуватися при якихось умовах - на відміну від 2014 року.

Також вони зараз самостійно не патрулюють місто, а патрулюють у складі патрульно-постової служби, і сприяють у поліції в основному в містах на Південному березі, в Севастополі, Сімферополі.

«Жителі Сімферополя вірять тому, що їм говорять з телевізора»

Не знаю, чи вплинули на туристів події останнього тижня. Що стосується жителів Сімферополя, вони вірять тому, що їм говорять з телевізора.

Вони повністю підпадають під вплив пропагандистських ЗМІ, які розповідають їм, що це українці, які збиралися здійснити теракти, вибухи, вбити керівника Криму і так далі.

Вони вірять всім цим відео допитів, які опубліковані. І тільки у деяких дійсно виникають питання: а навіщо потрібно було розвідслужбі України зараз здійснювати якісь тут теракти. Але більшість таких питань не задає.

«У громадський транспорт повернулися розмови про те, що влада нічого не робить»

І ось ще - я дуже активно користуюся громадським транспортом. Ось помітив, що повертаються звичні розмови в громадський транспорт - на побутові теми, соціальні теми: про те, що влада нічого не робить, що пенсія досить маленька, ціни ростуть, тарифи зростають, тобто куди дивиться цей Аксьонов [Сєргєй Аксьонов, який став прем'єром після анексії півострова] в цілому.

І вибори, які дуже мляво проходять в Криму - вони практично непомітні [18 вересня в Росії відбудуться чергові вибори до Держдуми, і анексувати Крим вперше прийме у них участь].

Люди знаходяться в атмосфері, яку важко якось описати словами.

Пов`язані новини