Словаччина вишле трьох російських дипломатів, яких запідозрили в шпигунстві.

Як повідомляє місцеве видання Аktuality, про це заявили у Міністерстві закордонних справ країни.

У відомстві заявили, що словацькі розвідувальні служби встановили, що співробітники посольства Росії в Братиславі порушували Віденську конвенцію про дипломатичні відносини. Дипломати повинні будуть покинути країну до 17 серпня.

Видання повідомляє, що власники дипломатичних паспортів були співробітниками російських спецслужб і займалися розвідувальною діяльністю.

Словаччина не перша

23 січня прокуратура Болгарії запідозрила двох російських дипломатів у шпигунстві. Йдеться про першого секретаря консульського відділу посольства Росії в Болгарії та співробітника торговельного представництва РФ в Софії.

За версією слідства, з 2017 року перший секретар посольства «проводив розвідку, під час якої запитував інформацію про механізми проведення виборів у країні».

Другий підозрюваний, співробітник торговельного представництва, з жовтня 2018 року збирав інформацію в галузі енергетики та енергетичної безпеки, яка є державною таємницею.

Крім того, у січні влада Японії звернулась до посольства Росії в Токіо з проханням сприяти явці в поліцію двох співробітників російського торгового представництва, яких підозрюють у придбанні секретних комерційних даних у колишнього працівника телекомунікаційної компанії SoftBank.

Поділитись: