У ході роботи над документальною стрічкою «Чорний квадрат» про життя Каземира Малевича, автори з’ясували нову інформацію, щодо місця народження художника.

У ході роботи над документальною стрічкою «Чорний квадрат» про життя Каземира Малевича,  автори з’ясували нову інформацію, щодо місця народження художника.

Як вважалося раніше, Каземир Малевич народився у Києві на вулиці Бульонській, яка нині перейменована на честь художника. Однак, як виявилося в ході роботи з архівними документами, Малевич був народжений у приватному маєтку на вулиці Жилянській і фактично, сучасна вул. Каземира Малевича, не має жодного стосунку до місця народження митця.

Про це 30 січня повідомила автор сценарію до стрічки «Чорний квадрат» і дослідниця творчості художника-авангардиста Тетяна Філевська. Вона також додала, що визначити точний номер будинку, де народився український художник не вдалося, адже за різних часів маєток був під різними номерами.

Фільм «Чорний квадрат» це спільний українсько-італійський проект, який став одним із переможців 9-го конкурсного відбору Держкіно і нині перебуває на завершальному етапі виробництва. Режисери - Володимир Луцький та Іван Малахов. У стрічці йдеться про життя одного з найвідоміших у світі художників-авангардистів Казимира Малевича. Основна увага буде зосереджена на українському періоді творчості художника.

«В Україні Малевич написав свої перші картини, а коли через роки повернувся додому, у його картинах з’явилися фарби, тому наш фільм більшою мірою стосується саме того періоду творчості Казимира, який він провів на Батьківщині», - зазначив Володимир Луцький, один з режисерів картини.

/ Аня Волкова

Поділитись: