Зять Путіна отримав дешевий кредит від держави - Reuters

default/Зять Путіна отримав дешевий кредит від держави - Reuters
Зберегти
Вигляд

Компанія зятя російського президента Кіріла Шамалова отримала державний кредит розміром 1,75 млрд доларів від Фонду національного добробуту Росії. Про це йдеться в розслідуванні агенції Reuters.

На основі доступних для громадськості документів журналісти встановили, що російський нафтохімічний голдинг «Сібур» отримав нещодавно державний кредит під 2 % щорічних виплат. За оцінками опитаних експертів, стандартна ставка для таких кредитів на ринку - щонайменше 7 %.

Фонд національного добробуту виділив 1,75 млрд доларів на будівництво нафтохімічного комбінату «ЗапСибНафтохім» уТобольську . Загальний бюджет цього проекту - 9,5 млрд доларів.

Донедавна, згідно з російським законодавством, цей державний фонд міг виділяти кредити лише для реалізації інфраструктурних проектів, зокрема будівництва доріг. У жовтні 2015 року прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв ініціював зміни до закону, за якими нафтохімічні підприємства були додані до переліку об’єктів, в які фонд може інвестувати.

Кіріл Шамалов є чоловіком молодшої доньки президента Росії Владіміра Путіна Катерини Тихонової. Вони одружилися в 2013 році. За два останні роки Шамалов збільшив свою частку у голдингу «Сібур» вп’ятеро: у 2014 році він отримав 17 % акцій підприємства й довів свою загальну частку в компанії до 21,3 %.

Найбільшим акціонером цього нафтохімічного голдинга є російський мільярдер Геннадій Тимченко. Після незаконної анексії Росією українського Криму США наклали санкції на Геннадія Тимченка.

ЄС також наклав індивідуальні обмеження на батька Кирила Шамалова Ніколая, як «давнього соратника» Владіміра Путіна, який отримує зиск від «зв’язків із тими, хто ухвалює рішення» на найвищому державному рівні в Росії. На Кирила Шамалова ЄС і США санкції не наклали.

Reuters не отримав відповіді від Міністерства фінансів США щодо того, чи розглядали там можливість накладення санкцій на Кіріла Шамалова.