Зіграли в хокей, обмінялися компліментами та анонсували військові навчання: як минула зустріч Путіна та Лукашенка

Глави Росії та Білорусі Володимир Путін та Олександр Лукашенко зустрілися 29 грудня у Санкт—Петербурзі. На черговому побаченні політики зіграли у хокей, обмінялися планами на двосторонні відносини країн, поскаржилися на санкції Заходу, а також анонсували майбутні спільні військові навчання.
Про це пишуть пресслужби Путіна та Лукашенка.
Зустріч очільників Білорусі та Росії Олександра Лукашенка та Володимира Путіна відбулася у Костянтинівському палаці у містечку Стрєльна, що під Петербургом.
За день до того у РФ провели «неформальний саміт СНД», де зібралися глави Росії, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану та Туркменістану. Після нього Лукашенко залишився у Росії для зустрічі з Путіним у форматі «віч-на-віч».
Спершу переговори політиків тривали у робочому кабінеті, після чого вони вийшли із заявами для преси. Та, як стало відомо, Путін та Лукашенко також зустрілися з радянськими хокеїстами, а ввечері під час неформальної зустрічі самі зіграли у хокей на льоду «Стрєльна Арени». Втім, такі зустрічі не є новинкою для політиків: у травні Путін та Лукашенко на неформальній зустрічі у Сочі дивилися на дельфінів, поки обговорювали зокрема інцидент із Ryanair.
У заяві для преси Путін та Лукашенко вкотре підкреслили свої плани на створення Союзної держави та говорили про інтеграційні процеси для держав: фінанси, фіскальне, податкове та митне законодавство тощо.
Лукашенко подякував Росії за підтримку у скрутні підсанкційні часи: «Не хочу Вам лестити ㅡ річ не у лестощах. Річ у тому, що будь-яка пропозиція, яку ми вносимо, чи прохання ㅡ Ви робите доручення тим чи іншим людям. Відкликаються і компанії російські, і уряд російський, і банки йдуть назустріч, підтримуючи нас».
Путін заявив, що Білорусь є для РФ надійним партнером, та заявив, що у білоруській економіці «навіть намічається якийсь профіцит». А допуск білоруських підприємств до держзакупівель у Росії він назвав корисним для Росії для «підвищення рівня конкурентності на ринку».
Серед іншого, Путін та Лукашенко анонсували спільні військові навчання на початку 2022 року.
- Поділитися: