УКРАЇНА

Ахметов об’єднав енергетичний та машинобудівний бізнес

25 червня, 2018 16:04
УКРАЇНА/Ахметов об’єднав енергетичний та машинобудівний бізнес
Зберегти
Вигляд
lead
Один із найбільших машинобудівних холдингів України Corum, який належить Рінату Ахметову, увійшов до складу «ДТЕК Енерго». Тепер — це фактично один з напрямків бізнесу енергетичного субхолдингу Ріната Ахметова — ДТЕК.

Один із найбільших машинобудівних холдингів України Corum, який належить Рінату Ахметову, увійшов до складу «ДТЕК Енерго». Тепер — це фактично один з напрямків бізнесу енергетичного субхолдингу Ріната Ахметова — ДТЕК.

«У структурі компанії підприємства Corum будуть управлятися як окремий бізнес блок у складі ДТЕК Енерго», — повідомили Громадському в прес-службі «ДТЕК Енерго» за підсумками засідання наглядової ради компанії.

При цьому в компанії наголосили, що Corum продовжить працювати з іншими клієнтами в Україні та закордоном.

Раніше в компаніях Ахметова не коментували структурні зміни. Хоча ще торік на початку грудня ДТЕК оголосив про купівлю двох заводів — «ХМЗ “Світло Шахтаря”», «Корум Дружковський машинобудівний завод» — та невеличкого виробничого майданчика «ІТЦ “Гірничі машини”». Всі вони входили до складу Corum.

Ще один машинобудівний завод викупила Ахметівська СКМ — це «Криворізький завод гірничого обладнання» (КЗГО).

«Після проведення аналізу підприємство буде передано в операційне управління одному з промислових бізнесів групи», — розповіли Громадському в СКМ.

Corum спеціалізується на випуску техніки для видобутку вугілля, втратив на неконтрольованих територіях Донецької області три великих підприємства. Але зміг частково відновити виробництво техніки на інших заводах, що розташовані на підконтрольних територіях.

За підсумками 2017 року виручка компанії зросла на 44% до 1,995 мільярдів гривень у порівнянні з 2016 роком.

Але вийти на колишні рівні так і не вдалось. В 2013 році виручка групи склала приблизно 2,4 — 2,5 мільярдів гривень.

Найбільша валова виручка компанії була в 2012 році — 313 млн євро або 3,2-3,3 млрд гривень.

До 2014 року в його складі були підприємства: «ХМЗ “Світло Шахтаря”» (Харків), «Корум Дружковський машинобудівний завод» (Дружківка), «Криворізький завод гірничого обладнання» (Кривий Ріг), «Корум Донецькгормаш» (Донецьк), «Корум Донецький енергозавод» (Донецьк) та «Корум Горлівський машинобудівний завод» (Горлівка). Та декілька інших компаній.

Заводи в Донецьку та Горлівці розташовані на неконтрольованих урядом України територіях Донецької області. З 2014 року знаходяться під контролем так званого уряду «ДНР».

Декілька екс-топ-менеджерів компанії на запитання про причини цієї угоди відповіли, що, скоріше за все, керівники Corum не змогли впоратись з наслідками втрати активів у самоназваній «ДНР». Крім того, в останні роки суттєва частка контрактів виконувалась для спорідненої «ДТЕК Енерго».

Більше про:
# Рінат Ахметов
Пов`язані новини