ЗМІ пишуть, що Ілон Маск ніби говорив із путіним перед публікацією свого «мирного плану» завершення війни. Він заперечує
Американський бізнесмен Ілон Маск нібито провів розмову з президентом рф володимиром путіним перед публікацією свого скандального «мирного плану» завершення війни росії проти України — того, який багато в чому повторює тези російської пропаганди.
Про це пише видання Vice.
Як зазначається, про ймовірну розмову путіна та Маска стало відомо із розсилки консалтингової компанії з політичних ризиків Eurasia Group, яку заснував американський політолог Ян Бреммер.
У листі Бреммер писав: гендиректор Tesla Ілон Маск сказав йому, що путін «готовий до переговорів», але тільки якщо окупований Крим залишиться російським, Україна прийме форму постійного нейтралітету й визнає анексію тимчасово окупованих територій.
путін нібито сказав Маску, що ці цілі будуть досягнуті «не зважаючи ні на що», зокрема шляхом ядерного удару, якщо Україна звільнятиме окупований Крим. Маск сказав Бреммеру, що «все повинно бути зроблено, щоб уникнути такого результату».
Доповнено о 20:11. Сам Ілон Маск заперечив це повідомлення Vice. Бізнесмен заявив, що спілкувався з путіним лише один раз, і це було приблизно 18 місяців тому. «Темою був космос», — пише Маск.
Доповнено о 0:40 12 жовтня. Бреммер у Twitter наголосив, що у листі писав правду: Маск сказав йому, що говорив безпосередньо з путіним про Україну.
«Я пишу свій щотижневий інформаційний бюлетень про геополітику протягом 24 років. Я пишу чесно без страху чи прихильності, і лист цього тижня не був іншим», — пише Бреммер.
Він також додав, що не вважає Маска експертом з геополітики.
Що за «мирний план»?
Американський бізнесмен 3 жовтня заявив, що одним з імовірних результатів завершення російсько-української війни буде формальне закріплення влади рф над окупованим Кримом та «перевибори» на інших окупованих землях.
Окрім того, він вважає, що через те, що в рф більше населення, «перемога України в тотальній війні малоймовірна».
Свій варіант «мирного плану» завершення війни, який також передбачає нейтралітет України та забезпечення Криму водопостачанням, Маск опублікував у Twitter. Він хотів отримати підтримку своєї думки й оголосив відповідне голосування серед користувачів.
Але натомість отримав хвилю критики. У голосуванні бізнесмена за добу взяли участь 2 748 378 користувачів, більшість із яких (59,1%) проголосували проти таких умов завершення війни.
Пропозиції Маска розкритикували низка дипломатів та різних публічних діячів. Відреагував навіть президент України Володимир Зеленський, який опублікував своє опитування у Twitter: «Який Ілон Маск вам подобається більше: той, що підтримує Україну, чи той, що підтримує росію?»
- Поділитися: