ЗМІ повідомили про ліквідацію ініціатора збройного заколоту в Таджикистані

default/ЗМІ повідомили про ліквідацію ініціатора збройного заколоту в Таджикистані
Зберегти
Вигляд

У Таджикистані був ліквідований екс-заступник міністра оборони країни, генерал-майора Абдухаліма Назарзоди.

Про це повідомляє агентство ASIA-Plus з посиланням на власні джерела зі складу учасників спецоперації.

"Дві години тому в Таджикистані в Рамитській ущелині був ліквідований генерал-утікач Абдухалім Назарзода", - йдеться в повідомленні.

Водночас офіційного підтвердження інформації поки що нема.

Назарзоди обвинувачують у держзраді і тероризмі після збройного нападу групи бойовиків на міський відділок міліції.

У минулий вівторок Генеральна прокуратура Таджікстана порушила кримінальну справу стосовно Абдухаліма Назарзоди. Йому пред'явлені заочні звинувачення у зраді державі, тероризмі, скоєнні диверсії та організації екстремістського співтовариства. Відомство також приступило до опису майна генерала, до 4 вересня обіймав посаду заступника міністра оборони республіки.

МВС Таджикістану 4 вересня заявило, що за детально спланованою атакою на правоохоронців стоїть екс-заступник міністра оборони генерал-майор Абдугалім Назарзода, член забороненої Партії ісламського відродження. Назарзода, колишній командир загонів ісламської опозиції, увійшов до офіційних силових структур держави 1997 року за угодою між владою й опозицією про завершення п’ятирічної громадянської війни.

Сам генерал спростовує свою причетність до збройного нападу. Він вважає, що атаку ініціювала влада республіки заради ліквідації колишніх польових командирів таджикської опозиції.