ЗМІ: Єврокомісія підготувала план збільшення виробництва боєприпасів у Європі

Ілюстративне фото. Військові на базі ВПС США Довер використовують навантажувач для переміщення 155-мм снарядів, які передають Україні, штат Делавер, 29 квітня 2022 року
Ілюстративне фото. Військові на базі ВПС США Довер використовують навантажувач для переміщення 155-мм снарядів, які передають Україні, штат Делавер, 29 квітня 2022 рокуAP Photo / Alex Brandon

Єврокомісія підготувала триетапний план для значного збільшення виробництва боєприпасів у Європі.

Про це пише Spiegel, посилаючись на документ, який ЄК має представити послам країн-членів ЄС 2 березня.

За даними видання, цей план передбачає не лише забезпечення постачань для України, але й поповнення запасів у країнах ЄС.

Перша частина плану передбачає негайне збільшення постачання до України боєприпасів, зокрема 155-мм артилерійських снарядів. Як зазначається, Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель має незабаром запропонувати додатковий пакет допомоги вартістю 1 мільярд євро для постачання боєприпасів.

Друга частина плану, за даними Spiegel, передбачає спільну закупівлю боєприпасів калібру 155 мм через EDA — Європейське оборонне агентство. Це має допомогти заповнити дефіцит боєприпасів у запасах країн ЄС і забезпечити постачання Україні в довгостроковій перспективі.

Третя частина стосується довгострокового збільшення потужностей виробництва боєприпасів у Європі з урахуванням зміни безпекової ситуації.

Як зазначає Spiegel, екстрена допомога першого рівня має відбуватися за вже сформованою схемою: країни ЄС надають допомогу Україну, а натомість отримують гроші від Європейського фонду миру (EPF). Його фінансове покриття вже тричі збільшували по 500 млн євро, а в грудні було вирішено збільшити його до 2 млрд євро. Щойно це буде виконано, надійде додатковий мільярд євро, який має запропонувати Боррель.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що питання виснаження запасів боєприпасів на тлі війни в Україні порушили ще минулого року. Відтоді союзники України почали нарощувати їхнє виробництво для поповнення своїх запасів та продовження підтримки Сил оборони.

США, Франція, Німеччина, Норвегія та інші союзники України вже підписали контракти про виробництво артилерійських боєприпасів. Частково можна збільшити виробництво на можливостях підприємств, які вже існують. Але також потрібно залучати нові інвестиції, які займають більше часу, заявив Столтенберг.