Зустріч Байдена із Зеленським знову посунули
Зустріч президентів США та України Джо Байдена та Володимира Зеленського знову перенесли. Тепер вона має відбутися 1 вересня.
Про це українська служба «Голосу Америки» повідомила, посилаючись на представників Білого дому.
Також перенесення дати зустрічі нам підтвердили в Офісі президента: «Час [візиту] поки не відомий. Чекаємо на офіційну заяву Білого дому».
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що зустріч президентів перенесли з 31 серпня, оскільки це останній день евакуаційних процедур з Афганістану, пише «РБК-Україна».
«З огляду на непередбачуваність і напруженість ситуації в Афганістані, не може виникати жодних двозначностей через те, що американській стороні потрібен фокус на цій темі в цей день. Для України безумовно зручніше провести зустріч лідерів в інформаційній обстановці наступного дня. Коли саме Україна стане ключовим ньюзмейкером американського порядку денного», ㅡ каже Подоляк.
Раніше планувалося, що Зеленський зустрінеться з Байденом 30 серпня. Пізніше у Міністерстві закордонних справ повідомили, що зустріч перенесуть на день.
Очільник МЗС Дмитро Кулеба пояснював, що пов'язано це, зокрема, з розширенням програми візиту.
«Ми домовилися зі США про перенесення цієї дати на один день, зокрема через те, що формат зустрічі президентів був розширений і тепер передбачатиме не лише зустріч делегацій, а й зустріч у форматі віч-на-віч», ㅡ казав Кулеба.
В МЗС зазначали, що порядок денний візиту Зеленського включатиме низку важливих заходів у Вашингтоні та штаті Каліфорнія. Зокрема у Каліфорнії, де зосереджені найбільші IT-компанії та високотехнологічна космічна індустрія, президент планує залучити нові американські інвестиції.
Про що говоритимуть Зеленський і Байден?
Офіс президента повідомляв, що під час зустрічі Зеленський і Байден обговорять зокрема протидію російській агресії, енергетичну безпеку, військову співпрацю України і США та «Північний потік-2».
«Очікуємо на конкретні домовленості щодо поглиблення відносин стратегічного партнерства між нашими державами в усіх пріоритетних напрямах взаємодії та узгодження амбітного пакета спільних проєктів та ініціатив у сферах безпеки й оборони, торгівлі, інвестицій, енергетики, клімату, сільського господарства, інфраструктури та цифрової трансформації», — сказали в ОП.
- Поділитися: