Технології / Відкриття

Зміна клімату змусила хижаків частіше красти яйця птахів — дослідження

Science
Технології/Відкриття/Зміна клімату змусила хижаків частіше красти яйця птахів — дослідження
Зберегти
Вигляд
Активність хижаків в Арктиці, що крадуть з гнізд пташині яйця, в останні 70 років посилилася в кілька разів, що призводить до скорочення чисельності низки видів птахів. Учені пов'язують зміни в поведінці тварин із потеплінням в регіоні.

Багато прибережних птахів, наприклад, кулики та сивки, мігрують в Арктику, щоб відкладати яйця. Вчені пояснюють це тим, що в Арктиці менше видів хижаків, здатних викрасти яйця з гнізд, ніж у тепліших регіонах. Однак спостереження за 38 тисячами гнізд 111 видів куликів показало, що за останні 70 років частота викрадень яєць в Арктиці збільшилася втричі, а в середніх широтах Європи та Північної Америки — вдвічі. Зокрема виявилося, що в Арктиці гине близько двох третин гнізд куликів, що істотно більше частки розорених гнізд в тропіках.

Автори статті пов’язують зростання активності хижаків зі зміною клімату. Однак конкретні його причини наразі не відомі: можливо, змінюється видовий склад хижаків або доступність іншого корму, що змушує їх переходити на пташині яйця. Наприклад, через нестабільність снігового покриву сильно скоротилася чисельність арктичних лемінгів, важливого елемента харчового ланцюга в Арктиці.

Нагадаємо, у Швеції ведмедиці стали довше опікуватися потомством через закон про полювання.

Пов`язані новини