УКРАЇНА

Зміни до Конституції 21 лютого 2014 року не були легальними – екс-суддя Конституційного суду

УКРАЇНА/Зміни до Конституції 21 лютого 2014 року не були легальними – екс-суддя Конституційного суду
Зберегти
Вигляд

Зміни до Конституції України про повернення до окремих положень тексту редакції 1996 року, ухвалені Радою 21 лютого 2014 року, були зроблені не в конституційний спосіб.

Таку думку в ефірі Громадського висловив суддя Конституційного суду України в період з 1996 до 2005 року Володимир Шаповал.

«Те, що відбулось 21 лютого 2014 року, не мало ніякого відношення до того встановленого порядку ревізії Конституції. Ніякого обговорення в парламенті. Є дуже серйозні сумніви, що в залі Верховної Ради під час голосування була належна кількість голосів, і цифри, які називаються, не відповідають реальним», – сказав він.

За його словами, можна припустити, що, враховуючи тодішню ситуацію в країні, іншого способу не було.

«Зараз у нас немає легального тексту Конституції. Він революційний, але з точки зору Європи він не є легальним», – сказав Шаповал.

Нагадаємо, що президент Порошенко підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя. Відповідний закон буде оприлюднений 29 червня.

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти