Підприємцям, які ведуть сезонний бізнес, доведеться або платити, або скасовувати реєстрацію і будувати свою подальшу діяльність в тіні

Згідно з законодавчими змінами щодо роботи фізичних осіб-підприємців, встановлюється необхідність щомісячної сплати єдиного соціального внеску незалежно від наявності прибутку. У зв’язку з цим, підприємцям, які ведуть сезонний бізнес, доведеться або платити, або скасовувати реєстрацію і будувати свою подальшу діяльність в тіні.

Про це розповів у ефірі Громадського юрист Axon Partners Юрій Корнага.

За словами фахівця, раніше ФОП сплачували єдиний соціальний внесок лише у тому випадку, якщо мали протягом місяця прибуткову діяльність. Однак з нового року буде необхідно буде сплачувати його в обов’язковому порядку — навіть якщо бізнес не працював і не приносив прибутків.

«Відповідно, значна кількість підприємців буде змушена скасувати держреєстрацію. В майбутньому вони вестимуть господарські операції без оподаткування, з чого держава лише втратить», — переконаний Корнага.

Юрист також пояснив, що підвищення розміру самого ЄСВ, який складатиме 704 грн, відбувається через підвищення мінімальної заробітної плати.

«ЄСВ встановлений законом у розмірі 22% від мінімальної зарплати. Оскільки вона збільшується фактично у два рази, збільшується і розмір ЄСВ. Але принциповим є не стільки зміна розміру, скільки необхідність сплачувати його навіть за умови відсутності господарської діяльності», —підкреслив він.

На переконання Корнаги, зміни перш за все негативно вплинуть на сезонний бізнес.

Як правило, ФОП займаються не надто глобальними видами бізнесу, отримують невеликі прибутки. Дуже часто присутня сезонна зміна. Фактично вони надають свої послуги надають протягом незначного періоду часу. Велика частина підприємців працює в закладах відпочинку. В Карпатах бізнес сезонний, тож взимку вони сплачують податки і в тому числі ЄСВ. Але зараз вони змушені будуть робити це круглий рік, що приведе до скасування ними реєстрації.  

Юрист заявив, що загалом зміни у роботі ФОП в Україні йдуть у розріз із принципами лібералізації законодавства щодо бізнесу. Це також стосується скасування урядом принципу екстериторіальності для малого бізнесу.

«Не так давно урядом було скасовано принцип екстериторіальності, який дозволяв ФОП здійснювати буд-які реєстраційні дії не за місцем держреєстрації, а за місцем проживання. Будучи мешканцем Львова можна було провести будь-які реєстраційні дії у Києві. Зараз підприємці змушені для цього їздити по всій Україні», — зазначив юрист.

Він також додав, що зміни у календарному плані сплати ЄСВ та інші подробиці будуть відомі лише після публікації повного тексту закону.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня всі фізичні особи-підприємці мають щомісяця платити єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривні на місяць, навіть якщо не мають прибутку.

Поділитись: