УКРАЇНА

Змусити Росію видати Сенцова юридично неможливо — МЗС

УКРАЇНА/Змусити Росію видати Сенцова юридично неможливо — МЗС
Зберегти
Вигляд

Лист Російської Федерації до Мін’юсту України з відмовою про видачу українського режисера Олега Сенцова, унеможливлює його повернення у юридичні площині.

Про це Громадському повідомила речниця Міністерства закордонних справ Мар`яна Беца.

У той же час, Україна продовжує вживати політичні та дипломатичні кроки задля його звільнення.

«Це рішення звужує юридичні можливості, але тим не менш ми знали за самого початку, що саме юридичним шляхом звільнити наших політв’язнів з РФ буде дуже складно. Майже неможливо. Тому ми будемо далі тиснути на Росію, мобілізувати міжнародну спільноту задля звільнення Олега Сенцова та інших громадян, які незаконно заарештовані в РФ», — сказала вона.

 

«Не треба шукати логіки в діях РФ, оскільки апріорі це політично вмотивовані справи. Сенцов так само, як і інші наші політв’язні в Росії, є заручниками агресивної політики Кремля проти України. Тому, звичайно, ми розуміли, що РФ буде вживати всіх заходів, аби перешкодити їхньому звільненню», — додала Беца.

Беца також наголосила, що Сенцов є громадяном України і ніколи не відмовлявся від громадянства.

Нагадаємо, 21 жовтня Мін'юст України повідомив, що Росія відмовила у передачі політв’язня Сенцова. 

В серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченко винними в створенні в Криму терористичної організації, в скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко – до 10 років позбавлення волі. 

У березні 2016 Росія офіційно визнала українське громадянство Сенцова і Кольченка. Таким чином, була усунена правова невизначеність щодо їх громадянської належності. 

Читайте також: Вистава «Burning Doors»: як гурт «Бумбокс» і театр об’єдналися на підтримку Олега Сенцова. 

Пов`язані новини