Життя

Знайти чесних: переатестація з міліції в поліцію

Життя/Знайти чесних: переатестація з міліції в поліцію
Зберегти
Вигляд

Рекрутинговий центр Національної поліції: пронумеровані кабінети, скляні двері, черги правоохоронців, що чекають переатестації. Сюди направляють міліціонерів, які хочуть продовжити роботу у новій поліції та набрали хоча б по 25 балів на перших тестах.

Як зазначають члени комісій, їхнє завдання – визначити під час розмови найбільш чесних.

«Намагаємося оцінити чи людина здатна буде впроваджувати зміни, які мають відбутися. В залежності  від посади. на якій людина працює, ми більше уваги приділяємо тій чи тій компетенції», - пояснює член атестаційної комісії Ольга Корнюшина.

Водночас, вона наголошує: право на проходження переатестації мають всі, зокрема і співробітники підрозділів із «послужним списком», у тому числі і екс-бійці «Беркуту».

«Ми оцінюємо всіх людей за однаковими критеріями. Але якщо людина служила в беркуті ми маємо оцінити чи людина має схильність до насильства, чи людина має схильність ставити права людини нижче, ніж права держави», - зазначає Корнюшина.

Самі ж учасники небагатослівні – частина взагалі відмовляється від коментарів, частина – стримано відповідає, що «все нормально», «запитання адекватні».

«Все позитивно, позитивні питання.Питання про функціональні обов’язки, що робив, що входить в обов'язки, досягнення, як я бачу перспективу розвитку, ставлення до реформи, до керівників», - розповів один київських дільничних Петро Пасть.

Перші 50 переатестованих правоохоронців сьогодні вже отримали жетони поліцейських від голови Національної поліції Хатії Деканоїдзе. Як зазначає один із них – Андрій Долгов – це має бути тільки першим етапом для правоохоронців.

Як раніше відзвітував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, у 2015 році через профнепридатність з відомства звільнили 47 тисяч співробітників.

/Олександр Шпигунов, Олександра Комісарова

 

Пов`язані новини