Протягом року англійської мови в Україні збільшився інтерес населення до її вивчення. Із 61% населення міст України, які вивчають іноземну мову, 34% в цьому році обрали англійську. Про це заявили представники ініціативи з вивчення іноземних мов в Україні GoGlobal

Протягом року англійської мови в Україні збільшився інтерес населення до її вивчення. Із 61% населення міст України, які вивчають іноземну мову, 34% в цьому році обрали англійську. Про це заявили представники ініціативи з вивчення іноземних мов в Україні GO Global на прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Громадського.

У цей період за підтримки української влади, посольства США, Британської Ради та інших партнерів вдалось зобов’язати володінням іноземною мовою держслужбовців через внесення змін до закону «Про державну службу».

Завдяки GO Global близько 1400 держслужбовців безкоштовно підняли свій рівень володіння англійської.

«Адміністрація президента — перша державна установа, працівники якої володіють англійською», — зазначив заступник голови АП Дмитро Шимків.

Він відзначив, що 599 держслужбовців здобули рівень англійської А1 і А2, а 11 з 18 міністерств мають англомовні версії сайтів.

Як повідомив директор Британської Ради Саймон Вільямс, опановувати англійську почали близько 600 працівників поліції.

«Спільно з посольством США ми розпочинаємо курси англійської мови для 600 патрульних поліцейських спеціально до Євробачення-2017», — сказав він.

Також відбулись суттєві зміни в системі освіти. Міносвіти разом із Британською Радою та GO Global започаткувало проект «Вчителі англійської мови — агенти змін», який готує викладання англійської відповідно до міжнародних стандартів.

1428 вчителів уже опанували сучасні практики викладання. Таким чином, до кінця 2017 року 50 тис. дітей по 7 областях навчатимуться за новою методикою.

Міністерка освіти Лілія Гриневич зазначила, що це вдвічі більше ніж у 2015 році.

За словами представників ініціативи, у 2016 році реалізовано проект пришкільних мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GO Camp.

117 волонтерів з 38 країн світу приїхали до України, щоб навчати 9000 українських школярів. Для дітей з Донецька і Луганська було організовано виїзний мовний табір на Київщині.

«Наступного року в нас є мрія створити постійний англомовний табір для дітей зі східних областей. Плануємо запустити його наступної осені», — додав один з ініціаторів GO Global Мустафа Найєм.

Як зазначив Саймон Вільямс, наступного року в мовному таборі GO Camp на волонтерських засадах буде працювати посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

Згідно з дослідженням, проведеним компанією TNS на прохання ініціативи GO Global, 51% українців зазначив підвищення рівня знання англійської, а 92% вважають, що знання англійської це норма сучасності.

Повідомляється, що у кіно Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Сум та Полтави за 9 місяців проекту з’явилось більше 30 стрічок мовою оригіналу. В рамках британських кінофестивалів понад 10 тисяч українців переглянули кіно мовою оригіналу.

«Держава не виділяла фінансування на проект GO Global, більшість коштів, які були залучені не є грантовими. Джерело фінансування — бізнес середовище», — підкреслив член ради ініціативи Мустафа Найєм.

При цьому він зауважив, що допомогу проекту надавали Міносвіти, Адміністрація президента, МЗС та деякі інші державні установи.

Поділитись: