Знаєте, чому Танзанія в «зеленій» зоні МОЗ? Бо там із травня 2020 року просто не публікують статистику щодо коронавірусу

Президент Танзанії Джон Маґуфулі стверджував, що вакциновані від коронавірусу люди насправді є переносниками інфекції. Фото червня 2020 року
Президент Танзанії Джон Маґуфулі стверджував, що вакциновані від коронавірусу люди насправді є переносниками інфекції. Фото червня 2020 рокуAP Photo / File

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала владу Танзанії відновити відкриту публікацію статистики щодо захворюваності на коронавірусну хворобу. Дані з країни не надходять із травня 2020—го — і через це офіційно там COVID—19 немає.

Висловитися з приводу ситуації в Танзанії гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса спонукала смерть Сеїфа Шарифа Хамада — віцепрезидента острова Занзібар, що входить до складу Танзанії. За словами його однопартійців, причиною його смерті став коронавірусу.

«Укотре закликаю Танзанію почати повідомляти про хворих на COVID-19 та ділитися відповідними даними. Також закликаю владу країни впровадити заходи у сфері охорони здоров’я, відомі своєю дієвістю в припиненні поширення вірусу, і готуватися до вакцинації», — йдеться в заяві.

Гендиректор ВООЗ також підкреслив, що в жителів Танзанії, які виїжджали за кордон, там виявляли коронавірус. А отже, він у країні є, і влада має «вжити ґрунтовних заходів, щоб захистити своє населення й населення інших країн».

У травні 2020-го президент Танзанії Джон Маґуфулі заявив, що країна «вільна від коронавірусу», і розпорядився перестати публікувати статистику щодо нього.

Через це, зокрема, МОЗ відносить Танзанію до переліку країн «зеленої» зони, де епідситуація краща, ніж в Україні. А отже, українці можуть вільно подорожувати до Танзанії.

Ба більше, вимог щодо тестування й необхідності в самоізоляції там немає. У середині лютого ми повідомляли про групу українських туристів, які через несправність літака не могли вилетіти із Занзібару додому.

А втім, 19 лютого Маґуфулі заявив, що Танзанія «знову переможе» коронавірус цього року, назвавши його «божим випробуванням». Це можна розцінювати як визнання того, що в країні він усе ж є. Тим більше, що за кілька днів до того від невідомої хвороби помер прессекретар Маґуфулі.

А в неділю, 21 лютого, у Танзанії закликали носити захисні маски для зупинення поширення інфекції. Але рекомендують використовувати лише маски місцевого виробництва, бо імпортні, мовляв, не захищають достатньою мірою.