УКРАЇНА

Зняття недоторканності з Онищенка без дозволу на затримання і арешт не має значення – ЦПК

УКРАЇНА/Зняття недоторканності з Онищенка без дозволу на затримання і арешт не має значення – ЦПК
Зберегти
Вигляд

Народний депутат Олександр Онищенко у разі, якщо депутати завтра не нададуть дозволу на його затримання та арешт, може розвалити усю доказову базу у справі «Укргазвидобування».

Про це в ефірі Громадського сказала Олександра Устінова, член правління Центру протидії корупції.

«Таке голосування регламентується законом України «Про регламент Верховної Ради України». Відповідно до нього має бути 3 голосування, кожне окремо – за зняття депутатської недоторканності, або дозвіл на слідчі дії. Але без дозволу на затримання і на арешт зняття недоторканності не має значення», – сказала вона.

«Завтра ключовими будуть 2 голосування – це на затримання і на арешт. Чому це критично необхідно? Тому що, якщо Онищенко залишиться на волі він фактично розвалить всю доказову базу і знищить все, що слідство може йому інкримінувати. Про це відкрито говориться в поданні Антикорупційної прокуратури та Антикорупційного бюро», – сказала Усітнова.

Вона зазначила, що важливо, щоб депутати взяли участь у всіх трьох голосуваннях щодо Онищенка.

«Завтра критично важливо, щоб завтра три рази кожен депутат натиснув кнопку «так». Перший пункт – зняття недоторканності не дасть нічого. Це буде так як з Клюєвим, коли з нього спочатку зняли недоторканність, а потім коли проголосували за арешт, він втік, його вже не було в країні. Кожен депутат, який не голосуватиме за затримання і за арешт буде давати шанс Онищенку втекти з країни з усім награбованим», – сказала вона.

Раніше повідомлялося, що НАБУ та Антикорупційна прокуратура проводять розслідування щодо зловживань в «Укргазвидобуванні» у 4 областях.

3 червня депозит «Укргазвидобування» на 373 млн гривень заарештував суд. 11 травня офіс «Укргазвидобування» заблокували працівники СБУ та «Альфи».

16 червня НАБУ арештувало приватний літак фігуранта цієї справи, депутата Олександра Онищенка. Однак, за словами голови Антикорупційного бюро Артема Ситника, детективи «нічого не можуть зробити до розгляду подання Верховною Радою». Мова йде про зняття депутатської недоторканості з Онищенка.

2 липня детективи Національного антикорупційного бюро затримали дванадцяту фігурантку «справи Онищенка».

4 липня під Радою вимагали арештувати депутата Онищенка.

Пов`язані новини