ENRU

Зниження кількості обстрілів на Донбасі під час «шкільного перемир’я» було тимчасовим — ОБСЄ

На Донбасі після початку режиму припинення вогню, так званого «шкільного перемир’я», зниження кількості обстрілів було лише тимчасовим.

Про це повідомив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«Заява на весь світ про оновлення зобов'язань із дотримання режиму припинення вогню має супроводжуватися відповідними діями. Якщо обіцяли дотримуватися підписаних угод, то слід відповідні умови створити для практичної реалізації «режиму тиші». Ці умови добре відомі: відведення важкого озброєння і розведення сил і засобів», — сказав Хуг.

За його словами, у перший день «режиму тиші», 25 серпня, моніторингова місія зафіксувала 53% зниження кількості порушень (з 654 до трохи більше 300). Наступного дня було 47 порушень «режиму тиші».

«Ця пауза свідчить, що сторони дійсно можуть припинити насильство, коли вони цього хочуть. Це може стати вихідною точкою для встановлення тривалого «режиму тиші», — сказав заступник голови СММ.

При цьому, за його словами, з 27 серпня кількість порушень режиму припинення вогню знову зросла: 27 серпня — 151 порушення, 28 серпня — 173 порушення, 29 серпня — 431 порушення, а в середу — 186 порушень.

Нагадаємо, що Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації на Донбасі на засіданні в Мінську підтвердила запровадження безстрокового режиму припинення вогню на Донбасі з 25 серпня. Таке рішення було ухвалено у зв'язку з початком навчального року.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram