Лідери протестних груп, що створюються спеціально для перешкоджанню інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, присягаються зірвати церемонію шляхом її блокування.

Лідери протестних груп, що створюються спеціально для перешкоджанню інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа присягаються зірвати церемонію шляхом її блокування. Про це повідомляє Reuters.

Групи з загальною назвою DisruptJ20 надсилатимуть демонстрантів блокувати підходи до Національної алеї у Вашингтоні, де сотні тисяч глядачів планують побачити Трампа перед тим, як він прийме президентські повноваження.

«Ми віримо, що це наша задача і задача будь-яких людей із совістю — спробувати зірвати його інавгурацію і продемонструвати масивний спротив цього дня», — повідомила організаторка DisruptJ20 Саманта Міллер.

За її словами, DisruptJ20 надсилатиме групи по 100 осіб до кожного пропуску до місця події.

«Там у будь-якому випадку відбуватимуться сутички з правоохоронцями, у цьому немає сумнівів», — сказала Міллер.

Вашингтонська поліція відмовилась надавати коментарі щодо таких планів.

«Ми підтримуємо право кожного на мирний протест, що передбачено Першою поправкою», — відзначили у прес-службі поліції, посилаючись на Конституцію США, яка захищає право на свободу вираження.

Секретна служба США, на яку зокрема покладена функція охорони президента, а також вашингтонська поліція очікують до 900 тис. спостерігачів за присягою Трампа.

Близько 8 км2 у центрі Вашингтону буде загороджено кордоном з контрольно-пропускними пунктами, вуличними барикадами. Захід охоронятимуть 3 тис. поліцейських і 5 тис. службовців національної гвардії США.

Раніше повідомлялося, що інавгурацію Трампа планують пропустити більше 50 конгресменів США.

На інавгурацію Трампа прийдуть Клінтони й Буші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Лист журналістів США Трампу: Ми будемо висвітлювати правду за нашими правилами»

Поділитись: